Cyril Dobrý. V jeho případě jablko daleko od stromu nepadlo určitě

A to doslova. Jeho tatínkem je charismatický herec Karel Dobrý, maminkou je kostýmní výtvarnice Tereza Hrzánová, která je, jak už jméno napovídá, dcerou herce Jiřího Hrzána. Jeho cesta k herectví nicméně nebyla úplně přímočará, po mnoha peripetiích ale může říct, že už před třicítkou má našlápnuto k úspěšné kariéře – jméno Cyril Dobrý určitě neupadne v zapomnění.

Životopis Cyrila Dobrého? Z DAMU ho vyhodili, prosadil se rolí feťáka

Cyril Dobrý se narodil 6. října roku 1996 jako syn známého herce Karla Dobrého a kostýmní výtvarnice Terezy Hrzánové, vnuk herce Jiřího Hrzána. Cyrilova cesta k herectví by se tím mohla zdát snadná a přímočará, leč opak je pravdou.

Po základní škole se Cyril Dobrý rozhodl pro klasické vzdělání, francouzské gymnázium ale brzy pro ne úplně dobré studijní výsledky opustil a v sedmnácti letech se odvážně rozhodl osamostatnit. Na DAMU byl přijat s podmínkou, že si dodělá maturitu, což otevřelo dveře k jeho umělecké kariéře. Tyto dveře se ale brzy zavřely, Cyril byl z DAMU vyhozený.

Cyrilův herecký talent se plně ukázal v televizním seriálu „Zrádci“ z prostředí drogových dealerů, do kterého jej režisér Viktor Tauš obsadil ihned po jeho odchodu z DAMU. Tady se jeho přirozený talent skvěle doplňoval s ostatními herci, včetně Václava Neužila, Lenky Krobotové a dalších.

Filmografie Cyrila Dobrého zahrnuje různorodé role, od dokumentů po krátkometrážní filmy a televizní seriály. Zahrál si například v televizních sériích „Král Šumavy: Fantom temného kraje“, „Ochránce“, „Specialisté“ či „Ulice“, aktuálně dostal výrazný prostor v seriálu „Jedna rodina“, kde hraje partnera herečce Zuzaně Vejvodové. I v této roli ukazuje svoji mimořádnou schopnost přizpůsobit se rozličným žánrům a postavám.

Kromě herectví Cyril Dobrý nachází uplatnění i v manuální práce, jeho velkou zálibou je truhlařina. Společně s kamarády založil truhlářskou dílnu. Je přitom možné, že se mu jednou, až se rozhodne pověsit herecké řemeslo na hřebík, stane řemeslo zdrojem obživy.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ  Vladimír Menšík. Životní energie, která dohasla příliš brzy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *