Cyril Dobrý. V jeho případě jablko daleko od stromu nepadlo určitě

A to doslova. Jeho tatínkem je charismatický herec Karel Dobrý, maminkou je kostýmní výtvarnice Tereza Hrzánová, která je, jak už jméno napovídá, dcerou herce Jiřího Hrzána. Jeho cesta k herectví nicméně nebyla úplně přímočará, po mnoha peripetiích ale může říct, že už před třicítkou má našlápnuto k úspěšné kariéře – jméno Cyril Dobrý určitě neupadne v zapomnění.

Životopis Cyrila Dobrého? Z DAMU ho vyhodili, prosadil se rolí feťáka

Cyril Dobrý se narodil 6. října roku 1996 jako syn známého herce Karla Dobrého a kostýmní výtvarnice Terezy Hrzánové, vnuk herce Jiřího Hrzána. Cyrilova cesta k herectví by se tím mohla zdát snadná a přímočará, leč opak je pravdou.

Po základní škole se Cyril Dobrý rozhodl pro klasické vzdělání, francouzské gymnázium ale brzy pro ne úplně dobré studijní výsledky opustil a v sedmnácti letech se odvážně rozhodl osamostatnit. Na DAMU byl přijat s podmínkou, že si dodělá maturitu, což otevřelo dveře k jeho umělecké kariéře. Tyto dveře se ale brzy zavřely, Cyril byl z DAMU vyhozený.

Cyrilův herecký talent se plně ukázal v televizním seriálu „Zrádci“ z prostředí drogových dealerů, do kterého jej režisér Viktor Tauš obsadil ihned po jeho odchodu z DAMU. Tady se jeho přirozený talent skvěle doplňoval s ostatními herci, včetně Václava Neužila, Lenky Krobotové a dalších.

Filmografie Cyrila Dobrého zahrnuje různorodé role, od dokumentů po krátkometrážní filmy a televizní seriály. Zahrál si například v televizních sériích „Král Šumavy: Fantom temného kraje“, „Ochránce“, „Specialisté“ či „Ulice“, aktuálně dostal výrazný prostor v seriálu „Jedna rodina“, kde hraje partnera herečce Zuzaně Vejvodové. I v této roli ukazuje svoji mimořádnou schopnost přizpůsobit se rozličným žánrům a postavám.

Kromě herectví Cyril Dobrý nachází uplatnění i v manuální práce, jeho velkou zálibou je truhlařina. Společně s kamarády založil truhlářskou dílnu. Je přitom možné, že se mu jednou, až se rozhodne pověsit herecké řemeslo na hřebík, stane řemeslo zdrojem obživy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *