Felix Šrámek. Vojta Mareček z Ulice

Vojta Mareček, malý klučina s lišáckým úsměvem, kterého adoptovali Karla (Markéta Stehlíková) a „Mára“ (Kryštof Rímský) v nekonečném podvečerním seriálu z dětského domova, se pomalu, ale jistě stává seriálovým matadorem. V Ulici si zahrál už ve více než stovce dílů, v seriálu se mu „narodil“ bratr Gustík, na televizní obrazovce řeší i rozchod svých (seriálových) rodičů.

Felix Šrámek, který malého Vojtu hraje, má s postavou, jíž hraje, společný snad jen ten lišácký úsměv. Dokonce ani do školy nechodí, má díky své vytíženosti individuální výukový plán. Jaký Felix je v reálu?

Životopis Felixe Šrámka. Šikovný harfenista stál před kamerou poprvé v pěti letech

Felix Šrámek alias Vojta Mareček se narodil v roce 2014, jeho rodiče jsou známí především ctitelům klasické hudby. Jeho otcem je Jan Šrámek, dirigenta a zakladatel akademického orchestru ČVUT v Praze, maminka Žofie Vokláková je známou flétnistkou. A úspěšnou, dlouhá léta byla například první flétnistkou Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Hudební talent má i Felix, nástroj, na který hraje, je ale pro dětské hudebníky (a kluky zejména) poněkud netradiční – Felix hraje na harfu. A i on na ni hraje dobře, na kontě má už například 2. cenu na celostátní harfové přehlídce ZUŠ.

Jako Vojta Mareček má Felix raději fotbal, jeho první filmová a televizní zkušenost to ale není. Debutoval jako pětiletý ve filmu Rašín (2018), větší roli pak ztvárnil v televizním seriálu Božena na motivy životních osudů slavné spisovatelky Boženy Němcové.

Objevil se také v seriálu Případy prvního oddělení. Ulice je nicméně jeho dosud největším seriálovým projekt. Mimochodem, nějaký čas se v ní objevoval i Felixův o sedm let starší bratr Alfréd (zahrál si postavu středoškoláka Štefana).