Herečka Martha Issová má dceru Františku

[adsenseyu1]

Martha Issová, jedna z divácky nejpopulárnějších hereček nastupující herecké generace, sestřenice Kláry Issové a dcera Lenky Termerové (obě jsou také herečky), je maminkou. Dcera Františka, jejímž otcem je režisér David Ondříček,  se narodila včera (27. června 2012) krátce po osmnácté hodině v pražské porodnici v Podolí. Deníku Blesk radostnou událost potvrdila hereččina maminka Lenka Termerová.

Martha Issová začala hrát v roce 2000 v pražském Divadle na Fidlovačce, v roce 2005 pak přešla do Dejvického divadla. Mnohem více je Marthu Issovou vidět na televizních obrazovkách a filmových plátnech, zahrála si v mnoha televizních inscenacích a seriálech,  za všechny například Hop nebo trop, Dobrá čtvrť, v roce 2005 byla nominována na Cenu Týtý jako Objev roku.

Ve filmu debutovala Martha Issová v roce 1999 malou rolí ve filmu Karla Kachyni Hanele, za snímek Děti noci získala na 43. ročníku Karlovarského filmového festivalu cenu za nejlepší ženský herecký výkon.

V roce 2010 natočila Martha Issová společně s hereckým kolegou Jiřím Mádlem a režisérem Petrem Zelenkou videoklip Přemluv bábu, který byl určený především mladšímu publiku a měl je přesvědčit, aby ve volbách do poslanecké sněmovny ve stejném roce volilo pravicové strany a ke stejné volbě „přemluvilo bábu a dědu“, tedy prarodiče. V očích mnohých příznivců tímto klipem klesla Martha Issová na dno.

Co se osobního života Marthy Issové týče, dlouhý vztah si prožila s hercem Martinem Zbrožkem, jejím druhým partnerem byl herec a hudebník Jakub Prachař, v současné době žije s režisérem Davidem Ondříčkem, který je otcem její Františky. Ta také ponese jeho příjmení.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *