Vladimír Železný: Nástup TV Pohoda žádná pohoda není

Vladimír Železný. Muž, který českým televizním divákům představil první úspěšný koncept soukromé komerční televize. Jmenuje se Nova a její diváci jsou „nováci“. On sám už dávno pro ni nepracuje. Už dávno není jejím ředitelem a nepromlouvá každou sobotu z televizní obrazovky v pořadu Volejte řediteli.

Rozešel se ve zlém s americkými investory, chvíli pobýval a vlastně pobývá dosud v Evropském parlamentu, byl obviněn a odsouzen ke dvěma letům odnětí podmíněně za krácení daně při dovozu obrazů. Zároveň mu soud udělil pětimilionovou pokutu.

Nyní se Vladimír Železný  do světa televizního vysílání vrací. Ne v hlavní roli, ne jako ředitel. Zatím jako investor. Peníze vložil do nové televizní stanice TV Pohoda, jeho podíl je přibližně třetinový, většinovým vlastníkem je ostravský podnikatel a hudebník Radim Pařízek, jedna z tváří slavné metalové skupiny osmdesátých let Citron.

Televize Pohoda měla být televizí určenou převážně dětem. Když ale České televize ústy svého ředitele Petra Dvořáka nastínila možnost spuštění dětského kanálu Českou televizí, rozhodli se Radim Pařízek s Vladimírem Železným ke změně orientace – nová TV Pohoda bude a je televizí rodinnou.

Začátek se ale TV Pohoda vůbec nepovedl. Měla obrovské technické problémy, druhý pokus o vstup do stejné řeky Vladimíru Železnému se nevydařil. Přitom to umí mnohem lépe. S TV Nova si uměl ohlídat vše. I technické záležitosti. V případě TV Pohoda se mu na začátku nezadařilo.

Za to mu udělujeme palec dolů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *