Jaroslav Barták: Lékař nebo zločinec? (životopis)

[adsenseyu1]

Jaroslav Barták. V roce 1990 zakládal (a pak dlouho vedl) Lions Club Praha – Orel, v roce 1997 se stal prezidentem Polikliniky v Modřanech. Úspěšný lékař, který dával na odiv veřejnosti své styky s politiky. V roce 2011 byl obviněn některými ze svých asistentek z týrání a napadení, od té doby byl v policejní vazbě – v září 2012 se začal jeho případem zabývat soud.

MUDr. Jaroslav Barták se narodil 3. srpna roku 1958 v Praze, kde také vystudoval Fakultu všeobecného lékařství (absolvoval v roce 1983).

V letech 1983-85 Jaroslav Barták pracoval jako lékař na IV. interní klinice FVL UK, v letech 1985-86 pak na I. interní klinice tamtéž. Od roku 1986 pak doktor Barták působil (opět jako internista) ve Fakultní nemocnici v Motole.

V roce 1988 odešel MUDr. Barták mimo Prahu, stal se primářem v nemocnici v Měšicích u Prahy, poté nastoupil na post vedoucího lékaře interního oddělení modřanské polikliniky, v roce 1997 pak byl jmenován jejím prezidentem (již předtím se stal spolumajitelem tohoto nestátního zdravotnického zařízení).

Jaroslav Barták je veřejnosti znám především jako hlavní aktér dvou mediálně vděčných afér – v roce 2008 měl vyvíjet nestandardní nátlak na soukromé pražské Gymnázium Pod Vyšehradem, aby umožnilo jeho synovi Martinovi složit druhou opravnou maturituní zkoušku. V reakci na to školu na protest opustilo 12 členů profesorského sboru a 25 studentů. Korupční jednání nebylo Jaroslavu Bartákovi nikdy prokázáno, případ byl nakonec odložen.

V roce 2011 začala kauza, která Jaroslavu Bartákovi obrazně zlomila vaz a vedla k jeho nynějšímu postavení před soud – podle svědků Jaroslav Barták na služební cestě na Filipínách surově napadal a týral svoji asistentku, které nakonec musel zajistit (na pokyn ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga) český velvyslanec na Filipínách. Postupně se médiích a policii přihlásily další mladé ženy, které měly s doktorem Bartákem podobnou zkušenost, případ nakonec dospěl až k soudu.

Co se osobního života týče, Jaroslav Barták Má manželku Lenku, narozenou v roce 1973 a čtyři děti:  Martina (1988), Tomáše (1991), Annu (1995) a Jana (2004).

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *