Zemřel Michael Duncan, filmový obr ze Zelené míle

John Coffey. Postava obra, odsouzeného (jak se později ukáže, neprávem) k trestu smrti ve filmové adaptaci románu Stephena Kinga, proslavila Michaela Duncana po celém světě.

Obrovitý herec za ni byl v roce 2000 nominován na Oscara za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli. 3. září 2012 Michael Duncan zemřel. Osudným se mu stal infarkt, který utrpěl před dvěma měsíci a z jehož následků se už nedokázal zotavit.

Životopis

Michael Duncan (celým jménem Michael Clarke Duncan) se narodil 10. prosince roku 1957 v americkém Chicagu. I když Herectví pro něj bylo vždy na prvním místě, dlouho se  živil jako bodyguard a vyhazovač v nočních klubech (k těmto zaměstnáním jej předurčovaly jeho fyzické dispozice – výška 196 cm a váha 142 kg). Jako bodyguard pracoval pro mnohé hollywoodské celebrity – Will Smith, Jamie Foxx či raper Notorious B.I.G. Po vraždě posledně jmenovaného se pak i Michael Duncan s kariérou bodyguarda definitivně rozloučil.

Ve filmu a televizi se Michael Duncan začal objevovat v polovině devadesátých let – zahrál si například v populárním televizním seriálu Odpadlík (1995).

V roce 1998 se Michael Duncan objevil v katastrofickém trháku Armageddon, jeden z hlavních hrdinů snímku, Bruce Willis), mu pak dopomohl k roli ve filmu Zelená míle – po boku Toma Hankse Michael Duncan doslova zazářil.  Byl nominován na  Oscara i Zlatý Glóbus a další nabídky na role v hollywoodských filmech na sebe nenechaly dlouho čekat.

V posledních deseti letech se Michael Duncan objevil v mnoha kasovních trhácích – Můj soused zabiják, Daredevil, Sin City, Král Škorpion a dalších.

3. září Michael Duncan zemřel v jedné z losangelských nemocnic ve věku 54 let.