Jaroslava Obermaierová. Baletka, která se stala herečkou

Jako herečka se objevila v destíkách filmů, televizních seriálů a inscenací, do paměti diváků a divaček se ale zapsala ponejvíce jako druhá manželka majora Zemana (tendenční seriál Třicet případů majora Zemana) a Vilma Nyklová, svérázná matka Lumíra Nykla v nekonečném podvečerním seriálu televize Nova Ulice. Znáte ji určitě také… řeč je o Jaroslavě Obermaierové.

Životopis Jaroslava Obermaierové? Už v deseti vystupovala v Národním divadle. Jako baletka

Jaroslava Obermaierová se narodila 10. dubna 1946 v Praze a jako herečka se prosadila v mnoha a mnoha českých filmech a televizních seriálech. Její umělecká cesta začala již v útlém věku v Národním divadle v Praze. Nikoli ovšem cesta herecká, nýbrž baletní.

Od dětství se totiž Jaroslava Obermaierová věnovala baletu a již ve svých deseti letech vystupovala na jevišti Zlaté kapličky, jak se pražskému Národnímu divadlo také přezdívá. Kariéře baletky se chtěla věnovat i v dospělosti, nakonec ale zvítězilo její nadání pro herecké umění a probuzená touha po činoherním herectví.

Po absolvování pražské DAMU se Obermaierová začala objevovat v mnoha filmových a televizních rolích, na jevišti debutovala v divadle v Kladně. Po odchodu z kladenského divadla pak dlouho působila v Divadle pod Palmovkou.

Filmová a televizní kariéra Jaroslavy Obermaierové zahrnuje výrazné a snadno zapamatovatelné role ve filmech jako například „Kladivo na čarodějnice“ (1969), „Dívka na koštěti“ (1971), „Marečku, podejte mi pero!“ (1976), „Což takhle dát si špenát“ (1977) a „Konec básníků v Čechách“ (1993). V televizním prostředí se divákům nejvíce zapsala do paměti jako Vilma Nyklová ze seriálu „Ulice“, který se začal vysílat v roce 2005.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *