Okamura, Bobošíková, Dlouhý. V prezidentské volbě mají stopku

Tomio Okamura, Jana Bobošíková, Vladimír Dlouhý. Tři kandidáti na prezidenta České republiky skončili ještě před samotnou kampaní – po kontrole platnosti podpisů na petičních arších je ministerstvo vnitra do dalšího boje nepustilo, po odečtení neplatných hlasů se jim totiž nepodařilo přesáhnou hranici 50 000 podpisů, která byla propustkou do dalšího kola volby.

Česko-japonský podnikatel Tomio Okamura ztratil téměř 40 % nasbíraných podpisů (většinou šlo i fiktivní osoby), Jana Bobošíková a Vladimír Dlouhý měli pak měli na svých podpisových arších duplicity a podpisy osob, které jsou již po smrti.

Tomio Okamura i přes své vyřazení z dalšího boje o prezidentské křeslo v politice zůstává, v říjnových senátních volbách byl jako nezávislý kandidát zvolen do Senátu Poslanecké sněmovny. Jana Bobošíková, předsedkyně strany  SUVERENITA – Blok Jany Bobošíkové má na prezidentské křeslo i nadále šanci – ministerstvo vnitra použilo pro výpočet neplatných hlasů chybný vzoreček. Při použití jiného vzorce by jako jediná i po odečtení neplatných podpisů do volby zasáhnout mohla.

Kdo zůstává i nadále v boji o post prezidenta České republiky? Jan Fischer, Miloš Zeman, Karel Schwarzenberg, Jiří Dinestbier mladší, Táňa Fischerová, Vladimír Franz, Zuzana Roithová, Přemysl Sobotka. Koho budete volit vy?