Marilyn Manson: Americký šílenec bude koncertovat v Lucerně. 15. července 2012

[adsenseyu1]

Marilyn Manson. Pseudonym, který si Brian Warner, bývalý redaktor hudebního časopisu, zvolil pro sebe a svoji hudební skupinu. Jméno, které má šokovat a šokuje. Má připomínat jména dvou osobností, které pro Ameriku znamenají hodně, jedna v pozitivním a druhá v negativním slova smyslu – Marilyn Monroe, slavná herecká star šedesátých let 20. století, Charles Manson, masový vrah a jeden z nejznámějších amerických zločinců vůbec.

Marilyn Manson se narodil 5. ledna roku 1969 v Cantonu ve státě Ohio. Studoval na Heritage Christian School,  bigotním katolickém institutu (i proto možná trhá na svých koncertech bible a programově se staví proti všemu, v čem vidí církev a její vliv). Psal pro časopis Rolling Stone, právě jako redaktor tohoto časopisu se seznámil s Trentem Reznorem, legendou americké nezávislé scény a vůdčí postavou kapely Nine Inch Nails.

Právě Reznor je považován za objevitele Briana Warnera alias Marilyn Mansona, hudebníka, pro kterého je důležitější to, co se o něm říká než to, jaký skutečně je. Svoji roli ale hraje setsakra dobře, zahrát ji přijede i do Prahy, 15. července vystoupí se svojí stejnojmennou kapelou ve Velkém sále Lucerny, začátek je plánován na 20.00 hod.

Marilyn Manson, kterému se deska The High End of Low z roku 2009 vůbec nepovedla a který předvedl na koncertech v posledních letech (například jeho brněnský koncert v roce 2009 byl naprostou katastrofou), že mu dochází dech a muzika už ho přestává bavit, představí v Lucerně novou desku Born Villain, kterou vydal na konci dubna letošního roku. S novou deskou, která vyšla po tříleté odmlce, se Marilyn Manson vrací v té nejlepší formě – floridský černokněžník se vrací zpět. Alespoň co se studiové nahrávky týče.

Zda bude stejně dobrý i na pódiu, to budeme moci posoudit 15. července v Lucerně.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *