Adam Bůžek. Český Tarzan

Tarzan nebo bůžek, tedy „malý bůh“? Osobní trenér Adam Bůžek, jeden z účastníků hry na přežití Survivor 2023 v sobě spojuje obojí – koneckonců, i na Instagramu má přezdívku Czech Tarzan.

Životopis Adama Bůžka? V patnácti se mu díky posilovně změnil život

V roce 2020 je mu dvaadvacet, narodil se v Kladně, od svých patnácti se systematicky věnuje fitness zdravému životnímu stylu. To je v jedné větě Adam Bůžek. Další informace? V roce 2020 začal Adam Bůžek studovat pražskou Vysokou školu kreativní komunikace, bakalářský obor Animace a vizuální efekty – z něj pak ve druhém ročníku přestoupil na grafický a mediální design. Zároveň se živí jako (úspěšný a vyhledávaný) osobní trenér – a to už od roku 2017.

Ke sportu si Adam Bůžek našel až na střední škole, do té doby trávil čas spíše hraním her na počítači. V patnácti se ale rozhodl změnit životní styl – propadl posilování, později dokonce soutěžil v men’s physique, disciplíně, které je přirozenější variantou kulturistiky. V juniorské kategorii dokonce i vítězil.

V roce 2022 se Adam Bůžek prosadil také v soutěži Muž roku – v ročníku, který celkově vyhrál Matěj Švec, se dostal do finálové pětky. A konečně, v lednu 2023 se stal jedním z účastníků hry na přežití Survivor 2023. Tady si výhru ve výši 2,5 milionu korun zahraje s fotbalistou Petrem Švancarou, Kateřinou Klinderovou (Kundosaki), hercem Václavem Matějovským, Pavlínou Sigmundovou, Ludmilou Puldovou a dalšími.