Peče celá země 2024. Kdo je kdo ve III. řadě oblíbené cukrářské reality show?

Na začátku ledna se na obrazovku České televize už potřetí vrátila jedna z nejsledovanějších (a divácky nejsympatičtějších) reality show – soutěž pro amatérské cukráře a cukrářky Peče celá země. Kdo se stane po Martině Kynstlerové (2022) a Petře Burianové (2020), pro kterou se show Peče celá země stala odrazovým můstkem na televizní obrazovky (například pořad Pečení na neděli), vítězem či vítězkou třetí řady?

Pojďme, představme si v krátkosti cukráře a cukrářky, kteří se za dohledu odborné poroty ve složení Josef Maršálek a Michaela Landová a moderátorské dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta, utkají o vítězství.

Peče celé země 2024 – stručné životopisy účastníků

Vojtěch

Je mu 21 let, je z jižních Čech, konkrétně z Mladé Vožice, menšího města nedaleko Tábora. Studuje na lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Vaření je jeho velkou zálibou už od dětství, cukrařina taktéž – za svůj velký cukrářský vzor označuje mimo jiné i porotce Josefa Maršálka.

Sylvie Schelingerová

Mezi účastníky III. řady soutěže Peče celá země, patří k těm, o kom je možná zjistit poměrně podrobné životopisné údaje. Sylvie Schelingerová je totiž dcerou bratra zpěváka Jiřího Schelingera, vystudovanou flétnistkou, která vystupuje v duu s harfenistkou Amelií Tokarskou. Narodila se v roce 1993 a vystudovala postupně Pražskou konzervatoř a Ostravskou univerzitu. Dnes vyučuje také na Základní umělecké škole.

Sylvie Schelingerová a pečení? Vedle hudby je cukrařina její největší vášeň. Jejím snem je spojit hudbu s pečením v jeden celek – například do podoby kavárny, kde by se pro návštěvníky pořádala komorní hudební vystoupení.

Antonín

Antonín je historicky nejmladší účastník reality show Peče celá země – v době natáčení mu bylo pouhých šestnáct, je obdivuhodné, že se ve svém věku dokázal přes castingová kola dostat až do finálové dvanáctky, která svoje cukrářské umění předvádí před kamerami. Antonín pochází z Hradce Králové, kde studuje šestileté gymnázium. I on by si jednou rád otevřel vlastní cukrárnu či kavárnu.

Iveta

Životopis Ivety, učitelky na základní škole? Je jí 57 let, pochází z Prachatic, v Praze vystudovala speciální pedagogiku, ve stověžaté matičce našich měst také dnes žije. Mezi ostatními soutěžícími působí tak trochu jako rebelka, svoje dělá už účes, díky kterému je nepřehlédnutelná a snadno rozpoznatelná. Kromě pečení je Iveta nadšená sportovkyně, které nemá problém ani s půlmaratonem. K pečení ji přivedla babička, první hodnotitelkou jejích cukrářských výtvorů je dcera.

Martin

Martinovi je 40 let, narodil se v Praze a tady také pracuje – už téměř dvě desetiletí je přitom coby lektor věrný jednomu zaměstnavateli, kterým je telekomunikační obr jménem O2. Jako cukrář by se chtěl lektorské práci věnovat také – jeho snem jsou vlastní cukrářské kurzy. Jeho cukrářský vzor? Například porotkyně letošní řady Peče celá země Michaela Landová. A každý další cukrář nebo cukrářka, kteří se dokázali z prostředí „amatérů“ vypracovat do nejvyšší cukrářské ligy.

Klára

Klára je čtyřiadvacetiletá back office referentka v energetické společnosti, pro kterou je účast v soutěži Peče celá země splněným snem. A také prvním krokem k vlastní kavárničce a také k vlastním kurzům cukrařiny. Klára žije na severu Moravy, s manželem opravují v Petrovicích u Karviné rodinný domek. Přestože peče sladké, sama si udržuje štíhlou postavu, a to sportem – zimní i letní sporty, lyže i volejbal, u těch si vždy spolehlivě odpočine.

Roman

Roman žije s manželkou a dětmi (má dvě) v Praze, kde také pracuje jako obchodník v oddělení zákaznické podpory v IT společnosti. Je mu 43 let a pečení je mu vlastní už od dětství – dokáže si vyhrát s vánočním cukrovím, považuje se za experta na kváskový chleba, peče tradiční kynuté buchty, rozumí si s koláči všech evropských kuchyní. Inspirace? Kuchařské knihy moc v lásce nemá, rád experimentuje a nechává se unášet fantazií. Kam až by chtěl v pekařském a cukrářském řemesle dojít? Jednou by si chtěl otevřít svůj vlastní obchod se zákusky, pečivem a přidruženým sortimentem.

Tereza

Jednou by si ráda otevřela malou a příjemnou kavárnu ve svém rodném městě – v Plzni. V západočeské metropoli Tereza také pracuje, a to jako manažerka. Záliby? Kromě pečení a cukrařiny všeho druhu se odreagovává při psaní povídek, knihy i ráda čte a poslouchá – audioknihy si oblíbila hlavně při pečení. Jejímu velkými cukrářskými vzory jsou Cedrik Grolet a Olexandr Trofimekov. A jestli bude skutečně někdy vysněná kavárnička? Ve svých 36 letech má sympatická maminka dvou malých dětí ještě všechno před sebou.

Zuzana

Čtyřiadvacetiletá ergoterapeutka ze Žitenic ve středních Čechách má o své budoucnosti po soutěži Peče celé Česko jasno – pokud uspěje, otevře si vlastní zákázkovou výrobnu dortů a dalších cukrářských výrobků. A když neuspěje, otevře si ji taky. Pečení je její největší zálibou už roky, ráda i sportuje, sjíždí například divokou vodu na raftu.

Kristýna

Je jí 27 let, pracuje ve firmě, která se stará o realizaci veřejných interiérů, její velkou vášní a zálibou je ale pečení. Podle svých slov jí cukrařina učarovala už v dětství, když kamarádkám pekla dorty. Jejím velkým profesním snem je mít vlastní cukrářské kurzy zaměřené především na děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *