Roman Boček: Obviněn v kauze Jany Nagyové

Roman Boček. Muž, považovaný za jednoho z politiků ODS, spojených s postavou lobbisty Iva Rittiga, bývalý náměstek ministra dopravy a ministra zemědělství, exředitel příbramské nemocnice. Posledním postem, na kterém působil, bylo členství v představenstvu Českých drah. 13. června byl detektivy ÚOOÚ zatčen a později vzat i do vazby v souvislosti s aférou kolem šéfky kanceláře ministerského předsedy Petra Nečase Jany Nagyové.

Roman Boček se narodil v roce 1969, vysokoškolské vzdělání získal na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, absolvoval v roce 1996. Po vysoké škole si Mgr: Roman Boček doplňoval i nadále vzdělání – absolvola roční Business School při VUT Brno, jazykové kurzy v zahraničí, v roce 2006 získal titul MBA.

Do podnikání se Roman Boček pustil hned po roce 1990, v roce 1997 se pak stal členem představenstva společnosti Kotva a.s., kde se v roce 1999 stal generálním ředitelem. Působil také v představenstvech dalších firem a jako konkurzní správce. V letech 2003-2008 působil Roman Boček jako ředitel Oblastní nemocnice v Příbrami. V lednu 2010 se Roman Boček stal vysoce postaveným úředníkem státní správy, když byl jmenován náměstkem ministra dopravy. Na tomto postu setrval do července 2010, kdy nastoupil na stejnou pozici na ministerstvu zemědělství.

V roce 2012 byl Roman Boček jmenován členem představenstva Českých drah.

Roman Boček je členem středočeské ODS, 13. června byl v souvislosti kauzy kolem Jany Nagyové zatčen a poslán soudem do vazby.