Rostislav Osička. Legenda českého boxu tančí i maluje

Rostislav Osička? Je jen málo osobností československého a českého boxu, které znají i ti, kdo box moc nemusejí. V ringu se objevil už v patnácti letech. Třikrát se stal českým mistrem, jednou získal titul mistra Československa. Má doba tři bronzové z armádního mistrovství a světa, jeden bronz přivezl z mistrovství Evropy v Kolíně nad Rýnem. Do ringu se postavil v 305 případech, 268x ho opouštěl jako vítěz.

Prožil život nahoře, protloukal se i dole, to když v roce 1981 kvůli zranění člověka na ulici při rvačce dostal doživotní distanc a živil se, jak se dalo. Po roce 1989 založil vlastní trenérskou školu, mladé boxerské naděje trénuje dodnes. kromě toho je známý jako básník a výtvarník, má za sebou několik výstav.

Dokonce je i tanečníkem, přinejmenším byl – to když se zúčastnil v roce 2015 sedmé řady taneční show České televize StarDance… když hvězdy tančí. To všechno je boxerská legenda jménem Rostislav Osička, přezdívaný Rosťa.

Životopis Rostislava Osičky? Slova „žiju naplno“ platí v jeho případě naplno

Boxerský šampion Rosťa Osička se narodil 15. října roku 1956, jeho rodiče pracovali v zemědělství. Boxerskou kariéru začal už ve svých patnácti letech, kdy začal nastupovat v za Hodonín, kde se učil na zedníka. Později, po vyučení, pak boxoval národní ligu za Skalici.

Poměrně brzy si Rostislava Osičky všimla i reprezentace, když přišel čas vojny, rukoval automaticky do Dukly Olomouc, kde se stal de facto „sportovcem z povolání“. Začal vozit medaile ze světových soutěží, ve své době patřil k nejlepším boxerům své výhové kategorie v Evropě.

Vše se pokazilo v roce 1981, kdy se zapletl v Praze do pouliční rvačky, při kterého zranil náhodného chodce. Následoval doživotní boxerský distanc (později zmírněný na půl druhého roku), hvězdná kariéra byla u konce, byť nějaký čas pak Osička ještě boxoval za Uhelné sklady. Na svoje úspěchy už ale navázat nedokázal.

Po odchodu z ringu pak Rosťa Osička, který si mezitím dodělal na gymnáziu maturitu, začal trénovat, po Sametové revoluci pak v Praze otevřel první sokromou boxerskou školu. Trénuje dodnes, byť už ne ve své vlastní škole, nýbrž ve fitness centru BBC v Praze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *