S Rudišem k moři aneb Rudišovy knihy do čtečky

[adsenseyu1]

Jaroslav Rudiš patří v současné době k nejprodávanějším českým spisovatelům.

V pátek 8. června 2012 oslavil čtyřicátiny a oslava to byla stylová – svoje fanoušky, kterých je přehršel nejen v Česku, ale i v sousedním Německu (Rudiš píše česky i německy), obdaroval, namísto aby byl obdarován sám.

Fanoušci dostali všechny Rudišovy romány v elektronické formě. A protože Jaroslav Rudiš a nakladatelství Labyrint, kde Rudiš své knihy v tuzemsku vydává, umí věci správně prezentovat, ví o tomto jeho kroku každý. I já.

Nebe pod Berlínem, Grandhotel, Potichu a Konec punku v Helsinkách jsou k dostání výhradně v e-shopech Kosmas.cz a Palmknihy.cz ve formátech epub, pdf a mobi (pro čtečku Kindle). Pro majitele iPadů a iPhonů se sluší dodat, že Rudišovy romány si mohou stáhnout také v AppStore.

Přiznám se, že název akce se mi vůbec nelíbí (ale to je asi profesní deformace), co se mi ale líbí, je cena: v Kosmasu stojí papírové Nebe pod Berlínem 245 Kč a elektronické 145 Kč, Palmknihy nasadili stejnou cenu. Jinou vlastně ani moc předpokládat nešlo. Předpokládám, že Jaroslav Rudiš se bude prodávat velice dobře, díky filmu Alois Nebel je o něm ještě stále hodně slyšet a hodně čtenářů, kteří „toho Rudiše“ ještě nečetli a mají čtečku, si určitě něco z něj na zkoušku stáhnout.

Za sebe bych asi doporučil Nebe pod Berlínem.

Marcel Kupka

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *