Tomáš Hertl. Útočník San Jose Sharks

Tomáš Hertl se narodil 12. listopadu 1993 v Praze, je český profesionální hokejista, hrající za klub San Jose Sharks v NHL. V době výluky NHL v sezoně 2012/13 působil v extraligovém klubu HC Slavia Praha.

San Jose Sharks

Při svém debutu v NHL proti týmu Vancouver Canucks přihrál Tomáš Hertl na gól Brentu Burnsovi a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

V druhém utkání proti Phoenixu Coyotes, během osmi minut dvakrát překonal brankáře Mikea Smithe, pomohl tak svému týmu k vítězství 4:1 a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

V dalším utkání proti New York Rangers vstřelil čtyři góly a výrazně tak přispěl k vítězství svého týmu 9:2. Tomáš Hertl byl tak podruhé za sebou vyhlášen první hvězdou zápasu. Ve třinácti zápasech dal osm gólů a přidal tři asistence, byl vyhlášen nejlepším nováčkem měsíce.

Kvůli zranění při zápase proti Los Angeles Kings nemohl Tomáš Hertl nastoupit na olympijské hry v Soči.

Reprezentace

Tomáš Hertl reprezentuje již od roku 2008, premiéru mezi seniory začal v listopadu 2012, když ho bývalý trenér České hokejové reprezentace Alois Hadamczik pozval na turnaj Karjala Cup 2012. V letech 2013 a 2014 se Tomáš Hertl zúčastnil Mistrovství světa.