Václav Slabyhoudek. Pan Lišák na lovu

Nejmladším z Lovců v populárním soutěžním pořadu televize Nova Na lovu je Václav Slabyhoudek, v době začátku natáčení mu bylo 28 let. Od dramaturgů dostal přezdívku „pan Lišák“. Do role Lovce se dostal tak trochu náhodou, sám se nikdy žádné vědomostní soutěže, na rozdíl od svých kolegů, nezúčastnil. Do castingu, kterým prošla přibližně tisícovka účastníků, se dostal na pozvání produkce.

Na místě Lovce sedával na začátku nejméně často, má i nejmenší (poloviční) úspěšnost (psáno v dubnu 2021). Důvod jeho nízké účasti? Natáčení první sezóny pořadu kolidovalo s posledním ročníkem jeho studia na vysoké škole.

Životopis Václava Slabyhoudka? Pan Lišák je právník, pracovat chce jednou v Bruselu

Mgr. Václav Slabyhoudek vystudoval práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy., na stejné vysoké škole vystudoval i Fakultu sociálních věd, obor mezinárodní teritoriální studia. V dětství chtěl být ale někým úplně jiným – myslel si na kariéru fotbalisty. Koneckonců, měl na koho navazovat, rodina Slabyhoudkových byla rodinou fotbalovou, otec chytal v bráně.

Srdeční vada nasměrovala jeho kariéru jiným směrem. Jeho pracovním snem je post v administrativě Evropské komise v Bruselu, kde by se chtěl věnovat právnickým otázkám.

Velkou zálibu má „pan Lišák“ v cizích jazycích. Plynně se domluví anglicky a francouzsky, dorozumí se také španělsky a rusky. Své jazykové nadání využívá i při své práci, překládá právnické texty.

Další lovci? I jejich životopisy pro vás máme: Jakub Kvášovský alias Kalkulátor, Jiří Martínek, přezdívaný Doktor Vševěd., Viktorie Mertová (Belladonna) a Dagmar Jandová, Kvízová dáma.

Od března 2023 můžeme Václava Slabyhoudka vidět v soutěžní show Superlov, která koncept původního Na lovu rozšiřuje a obohacuje. Podívejte se, v čem je Superlov jiný.

Pan Lišák je mezi Lovci nejen nejmladší, jako jediný je i single.