Václav Slabyhoudek. Pan Lišák

Nejmladším z Lovců v populárním soutěžním pořadu televize Nova Na lovu je Václav Slabyhoudek, v době začátku natáčení mu bylo 28 let. Od dramaturgů dostal přezdívku „pan Lišák“.

Na místě Lovce sedí nejméně často, má i nejmenší (poloviční) úspěšnost (psáno v dubnu 2021). Důvod jeho nízké účasti? Natáčení první sezóny pořadu kolidovalo s posledním ročníkem jeho studia na vysoké škole.

Životopis Václava Slabyhoudka? Pan Lišák je právník, pracovat chce jednou v Bruselu

Mgr. Václav Slabyhoudek vystudoval práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. V dětství chtěl být ale někým úplně jiným – myslel si na kariéru fotbalisty. Srdeční vada ale nasměrovala jeho kariéru jiným směrem. Jeho pracovním snem je post v administrativě Evropské komise v Bruselu, kde by se chtěl věnovat právnickým otázkám.

Velkou zálibu má „pan Lišák“ v cizích jazycích. Plynně se domluví anglicky a francouzsky, dorozumí se také španělsky a rusky. Své jazykové nadání využívá i při své práci, překládá právnické texty.

Další lovci? I jejich životopisy pro vás máme: Jakub Kvášovský alias Kalkulátor, Jiří Martínek, přezdívaný Doktor Vševěd., Viktorie Mertová (Belladonna) a Dagmar Jandová, Kvízová dáma.

Od března 2023 můžeme Václava Slabyhoudka vidět v soutěžní show Superlov, která koncept původního Na lovu rozšiřuje a obohacuje. Podívejte se, v čem je Superlov jiný.