Dagmar Jandová. Kvízová dáma

Oblíbili jste si televizní soutěž Na lovu? Proti týmu čtyř soutěžících stojí Lovec, který má za úkol porazit je ve vědomostních duelech a závěrečné Finálové štvanici. V týmu Lovců je vedle Jiřího Martínka, Jana Kvášovského a Václava Slabyhoudka i jedna dáma – Mgr. Dagmar Jandová. Její přezdívka v soutěži? Kvízová dáma.

Životopis Dagmar Jandové? Pracuje „s počasím“, píše kvízové otázky i knihy, uspěla v soutěži Nejslabší, máte padáka

Mgr. Dagmar Jandová se narodila v Praze a je vystudovaná meteoroložka, své profesi se věnuje na poloviční úvazek v Českém hydrometeorologickém ústavu v Praze-Komořanech. Jaký je její věk? V roce 2023 je jí 43 let, narodila se 11. června 1979.

Soutěžní pořady si Dagmar Jandová zažila na vlastní kůži i z pohledu soutěžící – prošla několika z nich – v Riskuj se dostala do finále, soutěž Nejslabší, máte padáka vyhrála. Zahrála si i v legendárním AZ kvízu.

Mezi lovce se dostala díky castingu. Proč se dramaturgie rozhodla zvolit pro Dagmar Jandovou přezdívku Kvízová dáma? Odpověď patrně souvisí s jejím velkým koníčkem a druhým povoláním. Tím je tvorba kvízových otázek. Dalším velkým hobby Dagmar Jandové jsou knihy pro děti, sama je i píše. Konkrétní žánr? Učebnice.

Dagmar Jandová je vdaná, s manželem mají dvě děti (dcery). Televize převrátila její život prakticky naruby – ale jen v dobrém. Je takříkajíc celebritou v dobrém smyslu slova.

Další lovci? I jejich životopisy pro vás máme: Jakub Kvášovský alias Kalkulátor, Václav Slabyhoudek (Pan Lišák), Viktorie Mertová (Belladonna) a Jiří Martínek, přezdívaný Doktor Vševěd.

Od března 2023 můžeme Dagmar Jandovou vidět v soutěžní show Superlov, která koncept původního Na lovu rozšiřuje a obohacuje. Podívejte se, v čem je Superlov jiný.