Jakub Kvášovský. Kalkulátor

Televizní soutěž Na lovu, která je českou variantou britského pořadu The Chase, se za několik měsíců stala fenoménem podvečerního programu televize Nova. Hra o peníze, ve které čtyřčlenný tým soutěžících ve vědomostním klání soupeří s jedním ze čtyř Lovců, si získala oblibu diváků bez rozdílu věku.

Životopis Jakuba Kvášovského? Kalkulátor je skutečným soutěžním „mazákem“

Jedním z lovců je i Mgr. Jakub Kvášovský. Ten studoval Univerzitu Karlovu v Praze, absolvoval v roce 2005, v letech 2006-2011 učil na gymnáziu v Hostinném. Pochází z Trutnova, kde i žije.

Jako učitel působí i dnes, matematiku a zeměpis vyučuje na základní škole v nedalekém Vrchlabí. Proč má v soutěži Na lovu přezdívku Kalkulátor? Snad právě proto, že na vše nahlíží pohledem matematika.

Jakub Kvášovský je ostříleným matadorem televizních soutěží. Účastnil se hned pěti. Z vědomostní soutěže AZ kvíz České televize má doma tři trička pro ty, kdo dokázali postoupit v pěti po sobě jdoucích dílech. Kalkulátor to zvládl hned třikrát, ve víc než dvacetileté historii soutěže tak patří k nejúspěšnějším aktérům.

Další soutěže, ve kterých jste mohli Jakuba Kvášovského vidět? Kde domov můj, Chcete být milionářem, Nejslabší, máte padáka a Riskuj. Podle vlastních slov si Kalkulátor oblíbil tzv. hospodské kvízy.

Mimochodem, za zmínku stojí i fakt, že v Nejslabší, máte padáka si Jakub Kvášovský přišel na 190 tisíc korun, rodinný rozpočet obohatil i v Milionáři. V něm vyhrál 160 tisíc.

Další lovci? I jejich životopisy pro vás máme: Jiří Martínek alias Doktor Vševěd, Václav Slabyhoudek (Pan Lišák), Viktorie Mertová (Belladonna) a Dagmar Jandová, Kvízová dáma.

Od března můžeme Jakuba Kvášovského vidět v soutěžní show Superlov, která koncept původního Na lovu rozšiřuje a obohacuje. Podívejte se, v čem je Superlov jiný.