Jakub Kvášovský. Kalkulátor na lovu

Televizní soutěž Na lovu, která je českou variantou britského pořadu The Chase, se za několik měsíců stala fenoménem podvečerního programu televize Nova. Hra o peníze, ve které čtyřčlenný tým soutěžících ve vědomostním klání soupeří s jedním ze čtyř Lovců, si získala oblibu diváků bez rozdílu věku.

Životopis Jakuba Kvášovského? Kalkulátor je skutečným soutěžním „mazákem“

Jedním z lovců je i Mgr. Jakub Kvášovský. Ten vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor fyzická geografie. Absolvoval v roce 2005, v letech 2006-2011 učil na Soukromé obchodní akademii, dnes učí zeměpis a matematiku na základní škole v podkrkonošském Vrchlabí, když předtím ve stejném městě učil na dnes už neexistující hotelové škole.

Jakub Kvášovský pochází z Trutnova, kde i žije, narodil se ovšem ještě jinde – v nedalekém Dvoře Králové. Věk oblíbeného Lovce? Letos (2023) oslaví 45. narozeniny, narodil se 22. září roku 1978.

Proč má v soutěži Na lovu přezdívku Kalkulátor? Snad právě proto, že na vše nahlíží pohledem matematika. Ale blízká jsou mu i mnohá další témata a okruhy otázek.

Jakub Kvášovský je ostříleným matadorem televizních soutěží. Účastnil se hned pěti. Z vědomostní soutěže AZ kvíz České televize má doma tři trička pro ty, kdo dokázali postoupit v pěti po sobě jdoucích dílech. Kalkulátor to zvládl hned třikrát, ve víc než dvacetileté historii soutěže tak patří k nejúspěšnějším aktérům.

Další soutěže, ve kterých jste mohli Jakuba Kvášovského vidět? Kde domov můj, Chcete být milionářem, Nejslabší, máte padáka a Riskuj. Podle vlastních slov si Kalkulátor oblíbil tzv. hospodské kvízy.

Mimochodem, za zmínku stojí i fakt, že v Nejslabší, máte padáka si Jakub Kvášovský přišel na 190 tisíc korun, rodinný rozpočet obohatil i v Milionáři. V něm vyhrál 160 tisíc.

Další lovci? I jejich životopisy pro vás máme: Jiří Martínek alias Doktor Vševěd, Václav Slabyhoudek (Pan Lišák), Viktorie Mertová (Belladonna) a Dagmar Jandová, Kvízová dáma.

Od března můžeme Jakuba Kvášovského vidět v soutěžní show Superlov, která koncept původního Na lovu rozšiřuje a obohacuje. Podívejte se, v čem je Superlov jiný.

Od začátku třetí řady Na lovu se Jakub Kvášovský pouští stále častěji do slovník „půtek“ s moderátorem Ondřejem Sokolem. Nutno říct, že vtipné nahrávky jdou oběma výborně.

Kalkulátor Jakub Kvášovský je ženatý, s manželkou vychovávají dvě děti – dceru a syna. Co dělá, když má volný čas? Baví jej orientační běh, oblíbil si zimní sporty. Jeho oblíbeným fotbalovým klubem je pražská Slavia.