Viktorie Mertová. Belladonna Na lovu

Jakub Kvášovský (Kalkulátor), Jiří Martínek (Doktor Vševěd), Dagmar Jandová (Kvízová dáma) a Václav Slabyhoudek (Pan Lišák). Vědomostní soutěž Na lovu, kterou v Česku každý všední podvečer vysílá TV Nova, a její tváře zná dnes snad už každý.

Ke čtyřem lovcům teď v říjnu 2022 přibyl lovec pátý. Přesněji lovkyně – novou tváří soutěže Na lovu se stala Viktorie Mertová. Její přezdívka? Belladonna. Její soutěžní minulost? Jednou se zúčastnila AZ kvízu. Ze všech lovců je Belladonna po Panu Lišákovi druhá nejmladší. Její věk? Narodila se v roce 1991, v roce 2023 oslaví 32 let.

Je vám její jméno povědomé? Není divu. Viktorie Mertová alias Belladonna je dcerou slavných rodičů – herečky Zory Jandové a skladatele a klavíristy Zdeňka Merty.

Životopis Viktorie Mertové? Už ve třech letech četla, vystudovala amerikanistiku, učí dějiny USA

Jejími rodiči jsou Zora Jandová a Zdeněk Merta, její mladší sestra Ester Mertová je herečkou a zpěvačkou, účinkuje v brněnském Městském divadle, zároveň vystupuje v Praze v Divadle na Fidlovačce.

Od března 2023 můžeme Viktorii Mertovou vidět v soutěžní show Superlov, která koncept původního Na lovu rozšiřuje a obohacuje. Podívejte se, v čem je Superlov jiný.

Viktorie Mertová splňovala už od dětství všechny parametry výjimečného dítěte číst se naučila už jako tříletá, na základní škole ji chtěli zařadit rovnou do druhé třídy. Na rozdíl od mladší sestry ji to vždy táhlo k humanitním vědám. Po střední škole vystudovala amerikanistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Tedy na stejné škole, kde vystudoval práva i její kolega lovec Pan Lišák.

Na své alma mater Viktorie „Belladonna“ Mertová zůstala i po absolutoriu – na Katedře severoamerických studií působí jako interní doktorandka a přednáší dějiny USA.

I k divadlu ji to nakonec začalo táhnout – hraje ale pouze amatérsky.

Viktorie Mertová má dceru Magdalenu, která se narodila 30. prosince 2018. Manžel Jiří vystudoval také Univerzitu Karlovu a také Fakultu sociálních věd – jen zaměření jeho studia bylo jiné, zaměřil se na východní Evropu. V současné době je i principálem pražského amatérského divadla Teritoriální tyjátr.