Vítězslav Veselý se stal mistrem Evropy v hodu oštěpem

Jan Železný má nástupce. Sám si jej trénuje, sám dohlížel na jeho výkon v Helsinkách na právě probíhajícím mistrovství Evropy v atletice. Sám byl přítomen tomu, když se jeho svěřenec stal dnes mistrem Evropy. Jeho jméno? Vítězslav Veselý.

Vítězslav Veselý se narodil 27. února roku 1983 v Hodoníně, kde také s atletikou začínal. Na domácích oválech se stal třikrát mistrem České republiky v hodu oštěpem (2010, 2011 a 2012). Prvního velkého  mezinárodního závodu se Vítězslav Veselý zúčastnil v roce 2008, napoprvé to byl závod z nejprestižnějších – na olympijských hrách v Pekingu skončil ve dvanáctičlenném finále na posledním místě výkonem 76,76 m.

V roce 2009 se Vítězslav Veselý zúčastnil atletického mistrovství světa v Berlíně, kde do finále nepostoupil a skončil na celkovém 28. místě.

V roce 2011 Vítězslav Veselý ukázal oštěpařskému světu, že je třeba s ním počítat – na mistrovství světa v korejském Tegu jej od medaile dělilo pouhých 19 cm – výkonem 84,11 m skončil na čtvrtém místě. Bramborová medaile zcela jistě mrzela.

V letošním roce je Vítězslav Veselý zatím suverénem oštěpařských soutěží, ze čtyř závodů atletické Diamantové ligy tři vyhrál, jednou pak skončil těsně na druhém místě. Jeho letošní oštěpařské maximum 88,11 m je jeho nejlepším hodem vůbec a zároveň nejlepším letošním výkonem v mužském oštěpu.

Nakonec to nejlepší. Na mistrovství Evropy v Helsinkách se Vítězslav Veselý stal výkonem 83,72 m mistrem Evropy a získal tak svoji první velkou atletickou medaili vůbec. Před olympiádou v Londýně skvělá zpráva.

Za předvedený výkon a zlato patří Vítězslavu Veselému právem palce nahoru. Gratulujeme!