Adriana Mašková. Vítězka StarDance z roku 2021

Taneční show StarDance… když hvězdy tančí pro rok 2023 zná dvě tanečnice s příjmením Mašková. Tereza Mašková zastupuje tančící celebrity. Adriana Mašková, profesionální tanečnice a vítězka StarDance v roce 2021, kdy se na nejvyšší stupínek protančila s hercem Janem Cinou, tančí takříkajíc „na druhé straně“. Její taneční partner?

Nikdo menší než slavný a oblíbený televizní cukrář Josef Maršálek. Muž, kterého zná televizní veřejnost z cukrářské reality show Peče celé Česko jako jednoho z jejích porotců.

Životopis Adriany Maškové? Tančí od devíti, je několikanásobná mistryně ČR, vyhrála StarDance

To je na jeden mladý život docela hodně úspěchů, co říkáte? Adriana Mašková se narodila v roce 1998 v Tvrdonicích u Břeclavi – jako rodačka z jihu Moravy má tak tanec doslova v krvi. Podobně jako její mladší sestra Nela, která vlastní nadějně rozjetou taneční kariéru nakonec ukončila.

Tanci se Adriana začala věnovat ve svých devíti letech, když předtím zkoušela (a vcelku úspěšně) tenis. Brzy bylo jasné, že česká taneční scéna získala v Adrianě jeden z největších talentů, jako čtrnáctiletá pak s prostějovským rodákem Michalem Burešem získali titul juniorských mistrů České republiky ve standardních tancích.

S Michalem Burešem pak Adriana Mašková získala naprostou většinu svých trofejí – na kontě má celkem 5 titulů mistryně republiky ve standardních tancích a v kombinaci 10 tanců. Když se ale Michal rozhodl taneční parket opustit, skončila i kariéra Adriany Maškové. Po maturitě se rozhodla zkusit vysokou školu – studuje architekturu na pražském ČVUT. Kromě toho pořádá lekce tance v tanečním studiu Marka Dědíka.

V taneční soutěži StarDance… když hvězdy tančí se Adriana Mašková poprvé objevila v roce 2019, kdy byl jejím tanečním partnerem herec Miroslav Hanuš. Pár vypadl v šestém kole. Svoji druhou účast v roce 2021 pak Adriana Mašková proměnila ve vítězství – jejím partnerem přitom byl další herec… Jan Cina.

V letošní StarDance je tanečním partnerem Adriany oblíbený „televizní cukrář“ Josef Maršálek. Kam společně dojdou, to je zatím, řečeno s názvem celé show, tak trochu „ve hvězdách“.