Daniel Hůlka. 198 cm vysoký charismatický zpěvák s klasickým hudebním vzděláním, který se v roce 1995 stal díky muzikálu Dracula celebritou. A také muž, který na jaře roku 2012 málem podlehl zánětu slinivky.
A v neposlední řadě neúspěšný politik, který se pokoušel dostat ve volbách v roce 2013 do Poslanecké sněmovny za SPOZ, stranu spojenou s osobou prezidenta Miloše Zemana.
Životopis Daniela Hůlky? Narodil se 1. června roku 1968 v Praze, v dětství hrál na flétnu, klarinet a klavír. Na gymnáziu pak nad hudbou na nějaký čas zvítězil sport, věnoval se vrcholově volejbalu. Jeho sportovní kariéru přerušilo zranění, po gymnáziu se tedy vrátil zpět k hudbě – na plzeňské konzervatoři pod vedením profesora Jankovského vystudoval operní zpěv.
Jako operní zpěvák účinkoval Daniel Hůlka na mnoha scénách, včetně té nejslavnější – na prknech pražského Národního divadla. V roce 1995 ale přišel zlom – Daniel Hůlka vyhrál konkurz na titulní roli v muzikálu Karla Svobody Dracula a doslova přes noc se stal muzikálovou hvězdou. Z operního pěvce se stala popová star.
V roce 1997 vydal Daniel Hůlka svoji první desku, o rok později objel republiku s prvním koncertním turné, ještě stále v roce 1998 poprvé (a zatím naposledy) vyhrál hudební anketu Český slavík. V prestižní anketě skončil ještě čtyřikrát druhý a jednou třetí. V roce 1997 získal Daniel Hůlka Anděla za zpěváka roku, v letech 1998 a 1999 byl ve stejné anketě třetí.
Po roce 2000 Daniel Hůlka začal postupně ustupovat do pozadí, i nadále ale účinkoval v divácky úspěšných muzikálech, za všechny jmenujme například muzikály Monte Christo, Excalibur nebo Baron Prášil. V roce 2011 se objevil Daniel Hůlka v muzikálu zatím naposledy, a to v muzikálu Kat Mydlář Michala Davida.
V roce 2012 potkaly Daniela Hůlku vážné zdravotní potíže, těžkému zánětu slinivky málem podlehl. V roce 2013 se Daniel Hůlka angažoval v politice, když jako nezávislý kandidát neúspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny za SPOZ, stranu spřízněnou s osobou prezidenta Miloše Zemana.