Kulturní fronta proti Fischerovi. A Zemanovi

[adsenseyu1]

Pár dnů do prvním přímých prezidentských voleb? Někteří kandidáti se vezou na vlně podpory a představitelé české kultury pro ně chystají koncerty a další akce (viz Koncert za slušného prezidenta jako podpora kandidatury Karla Schwarzenberga), jiným známí umělci vyčítají členství v komunistické straně či čachry se sponzory. Tedy jiným. Dvěma. Janu Fischerovi a Miloši Zemanovi. Shodou okolností jsou to dva nejvážnější kandidáti na nového českého prezidenta.

Tomáš Hanák? Opřel se do Fischera i Zemana

Herec Tomáš Hanák, známý svým působením v legendárním Divadle Sklep a tvář nadace Pomozte dětem, se ještě před koncem roku pustil v krátkém videu do Jana Fischera, kterého vyzval, aby se kvůli bývalému členství v komunistické straně vzdal kandidatury na prezidenta České republiky. Hned po Novém roce se neméně ostře pustil do druhého favorita voleb – Miloši Zemanovi vyčetl tajemné sponzory a neprůhledné účetnictví jeho prezidentské kampaně.

Zdeněk Pohlreich a Želé na Hrad

V dalších videu se zdá, že Jan Fischer leží v žaludku i Zdeňku Pohlreichovi, známému televiznímu kuchaři. Bohužel, vše je trochu jinak. Občanské hnutí Dekomunizace využilo záběrů s televizní show Ano, šéfe bez Pohlreichova vědomí – kampaň Želé na Hrad je tedy poněkud pirátským počinem, který staví Zdeňka Pohlreicha do světla Fischerova odpůrce. A co na tom, že jím ve skutečnosti možná i je. Bát zneužit ve „svaté válce“ není nic příjemného pro kohokoli.

Kryštof Michal. Duplikát Tomáše Hanáka

Poslední týden před volbou se s kritiky Jana Fischera roztrhl pytel. Přidal se i zpěvák Kryštof Michal. I on vyzval jana Fischera, aby jako bývalý komunista odstoupil z prezidentské volby, a to čím dříve, tím lépe. Naskýtá se ale otázka, jestli si Kryštof Michal nedělá tak trochu reklamu – v prosinci opustil kapelu, kterou založil (Support Lesbiens) a vydal se na volnou nohu. A reklama je reklama.

 Co říkáte na angažovanosti české kulturní scény? Vzpomínáte si na Jiřího Mádla a slečnu Issovou, kterak přemlouvali bábu a dědka, aby nevolili komunisty? Tři roky uplynuly a vše při starém, že?

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *