Linda Rybová? V posledních letech hlavně Blanka z Ulice

Každý všední podvečer statisíce divaček (a méně už diváků) zapínají televizi, aby prožili další kousek své reality v realitě svých oblíbených postav v nekonečném seriálu televize Nova Ulice. Jednou z těch nejoblíbenějších je zubařka, máma dvou dětí a vyléčená alkoholička Blanka Voláková v podání Lindy Rybové.

Ta si v Ulici prošla mnohým. Rozvodem a poté opětovným společným životem s (v určité době) násilnickým exmanželem v podání Vasila Fridricha, vztahem z kategorie „nahoru dolů“ s Evženem Šmýdem (Martin Finger) i náročnou péčí o děti Adama (Vojtěch Machuta) a Kristýnu (Sára Korbelová). Jaká je Linda Rybová ve skutečnosti?

Životopis Lindy Rybové? Životní štěstí našla po boku herce Davida Prachaře

Linda Rybová se narodila 15. října 1975 v Praze a je známá jako jedna z nejtalentovanějších hereček své generace, jejíž umělecká cesta je stejně zajímavá jako její role. Vystudovala balet a herectví na Pražské konzervatoři, což byly první kroky na její cestě k divadelnímu a filmovému herectví.

Linda Rybová se objevila v řadě televizních a filmových projektů, z nichž některé zaznamenaly velký úspěch. Objevila se ve filmech jako „Ohnivé námluvy“ (1995), „Andělský smích“ (1995), a „Liščí doupě“ (1997). Na televizní obrazovce ji můžeme vidět v seriálech jako „Ordinace v růžové zahradě“ (2005–2006), kde si zahrála sestru Kamilu Váchovou, „Ohnivý kuře“ (2016–2018), kde ztvárnila Malvínu Slepičkovou, a „Ulice“ (2021–2023), kde je jednou z hlavních ženských hereček a účastní se těch nejdůležitějších dějových linek – viz úvod tohoto životopis.

Kromě televize a filmu můžeme Lindu Rybovou vidět také na prknech, která znamenají svět, a to nejčastěji v divadle Verze, které založila s manželem Davidem Prachařem a hereckých kolegou Igorem Chmelou. S manželem Davidem Prachařem vychovává Linda Rybová tři děti, kterými jsou Rozálie (* 2003), Josefína (* 2004) a František (* 2008).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *