Sára Korbelová? Znáte ji jako Kristýnu Volákovou z Ulice

V českém seriálovém rybníčku platí už téměř dvě desítky let jedna velká jistota – kdo dostane výraznější prostor v seriálu Ulice, ten už se neztratí. A to se týká jak popularitou již ošlehaných tváří, tak hereckých nováčků a (s prominutím) ousiderů. Začalo to už na samotném začátku Ulice – Patricie Solaříková (dnes Pagáčová), Jakub Štáfek nebo třeba Kryštof Rímský… kde by dnes byli nebýt Ulice?

Seriál Ulice je zkrátka osvědčená továrna na popularitu. Své o tom ví i Soňa Korbelová, které v posledních několika sezónách hraje Kristýnu Volákovou (jejího bratra Adama hraje Vojtěch Machuta), dceru Blanky Volákové (Linda Rybová) a Luďka Voláka (Vasil Fridrich). V té aktuální navíc její postava získala vraznou dějovou linku – Kristýna řeší problémy s panickou poruchou. Jak se jí daří záchvatům paniky předcházet, vědí pravidelní diváci a divačky Ulice jistě velmi dobře. Jaká je ale Sára Korbelová ve skutečném životě?

Sára Korbelová, životopis seriálové Kristýny z Ulice

Sympatická herečka má největší filmové úspěchy jistě ještě před sebou. Narodila se do neherecké rodiny 17. února roku 2002 v Praze. Umělecké geny zdědila nejspíše (stejně jako její dva bratři Eliáš a Oliver) po dědečkovi, kterým byl jeden ze zakladatelů české filmové kaskadérské školy Karel Engel. Ten si jako kaskadér zahrál v téměř pětistovce filmů, diváci si jej pamatují například jako turistu z filmu Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody.

Sára Korbelová vystudovala gymnázium, v současné době studuje kreativní komunikaci na vysoké škole. Pokud má tedy čas studovat. Mimo roli Kristýny Volákové totiž naskočila do seriálu Sex O’Clock, od svých třinácti působí v Divadle na Vinohradech – je to právě ona, kdo dětským hercům „tlumočí“ požadavky režisérů právě uváděných inscenací. Do Ulice se dostala díky konkurzu, ve kterém uspěla v roce 2018.

Sára Korbelová je nejen úspěšná mladá herečka. Je i výbornou tanečnicí, její doménou je scénický tanec. Také hraje na klavír a věnuje se básni – a to jak přednesu, tak tvorbě.