Markéta Poulíčková: Potřetí v soutěži. Vyjde to tentokrát? (životopis)

Markéta Poulíčková. Televizní soutěže se tato sympatická a talentovaná zpěvačka účastní už potřetí. Byla v Superstar, soutěžila v Eurosongu. Vyjde to napotřetí v Hlasu ČeskoSlovenska? Uvidíme, každopádně má svěřenkyně kouče Pepy Vojtka našlápnuto skvěle. Je mezi posledními osmi soutěžícími, do velkého finále jí zbývá poslední krůček.

Markéta Poulíčková (je známá také jako L.P.B. – Little Black Peggy, česky Malá Černá Markétka) se narodila 15. března roku 1988 ve Valticích. Od dětství hraje na několik nástrojů, ovládá klavír, flétnu a kytaru. K písničkám, které zpívá, si sama píše texty.

Pěveckých soutěží se Markéta Poulíčková začala účastnit už jako náctileté, ve svých čtrnácti pak jednu takovou soutěž vyhrává – stává se vítězkou sedmého ročníku Zlíntalentu, zároveň získává cenu diváků a cenu novinářů.

Markéta Poulíčková. Sběratelka cen

V roce 2003 získala Markéta Poulíčková cenný hudební skalp, když byla oceněna cenou Grand Prix na festivalu Children International Nile Song Festival v egyptské Káhiře. Porotu zaujala její interpretace písně Michala Davida Teď královnou jsem já z muzikálu Kleopatra. Ve stejném roce se účastní Markéta také soutěžního festivalu Sunflowers v Srbsku (tady se dostane do finále) nebo soutěže Golden Magnolie v USA, kde obdržela Cenu za nejlepší interpretaci písně.

V roce 2005 se Markéta Poulíčková zúčastnila soutěže Česko hledá Superstar, bohužel nepostoupila ani do semifinále.

„Soutěžní blok“ životopisu Markéty Poulíčkové doplňme ještě účastí v národním kole Eurosongu, kde soutěžila s písní Story of Life ze stejnojmenného alba (české kolo nakonec vyhrál její dnešní kouč Pepa Vojtek se skupinou Kabát).

V roce 2007 Markéta Poulíčková vydala svoje první album, nazvané Story of Life, titulní píseň zazněla nejen na Eurosongu, ale také v americkém filmu Breathful. Ještě stále v roce 2007 vydala Markéta Poulíčková album L.P.B., o rok později pak album nazvané Markéta.

Jsem také L.P.B

V současné době hraje a zpívá Markéta Poulíčková v pražském Hudebním divadle v Karlíně, mohli jsme ji vídat také jako moderátorku hitparády televizní stanice Óčko. Jejím hudebním vzorem je Michael Jackson, sama o sobě říká, že je Přátelská, obětavá, tvrdohlavá, upovídaná a cílevědomá.

Markéta Poulíčková má před většinou „kolegů“ v soutěži výrazný profesionální náskok. Záleží pouze na ní, zda jej dokáže využít a dokáže oslovit takové množství televizních diváků, aby se dostala nejen do velkého finále, ale aby došla k vysněnému cíli – celkovému vítězství v Hlasu ČeskoSlovenska.