Martin Dejdar podpořil Miloše Zemana. Bočan a Stránský jej odsoudili

Souboj kandidátů na prezidenta České republiky se před druhou volbou vyostřuje. Ostrá slova létají nejen mezi Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem, stále větší napětí je cítit z táborů jejich příznivců, eventuelně odpůrců.

Dnes se o tom mohl přesvědčit český herec Martin Dejdar, který se rozhodl veřejně podpořit Miloše Zemana a popudil tím proti sobě režiséra Hynka Bočana a spisovatele Jiřího Stránského, v jejichž společném díle, televizním seriálu Zdivočelá země, si zahrál hlavní postavu bývalého letce RAF Antonína Maděry, který celý život bojoval proti komunistické zvůli.

Podle Bočana a Stránského Martin Dejdar veřejnou podporou Miloše Zemana pošlapal vše, co jeho postava ve Zdivočelé zemi znázorňovala.

Jak se vyjádřil k celé situaci oblíbený herec? Prohlásil, že nevěří svým uším a že je špatné, když se za svobodně vyhlášený politický názor vyhrožuje ukončením spolupráce nebo se z práce vyhazuje.

My jen dodáme, že to, co Hynek Bočan s Jiřím Stránským předvedli, se nijak neliší od způsobů, kterými proti svým nepřátelům postupovala komunistická moc. Tedy moc, proti které Jiří Stránský celý život bojoval a která jej na dlouhá léta zavřela do komunistického lágru.