Pavla Dostálová. Herečka a dcera exministra kultury

Jmenuje se po tátovi, kterým nebyl nikdy jiný než někdejší ministr kultury za ČSSD Pavel Dostál proslulým nošením šály za všech okolností. Než se rozhodla pro herectví, vystudovala střední pedagogickou školu. Na DAMU vystudovala činoherní herectví – režii, do které se pustila poté, už nedokončila. Hraje v divadle i televizi, to nejlepší má určitě ještě před sebou.

Životopis Pavly Dostálové? Měla být učitelkou, ale nakonec zvolila herectví

Narodila se 30. srpna roku 1988, rok před Sametovou revolucí v rodině Pavla Dostála, divadelníka, který se v dobách před rokem 1989 musel pro své občanské postoje živit v dělnických profesích. A který se později vypracoval až do křesla ministra kultury.

Hrát bavilo Pavlu Dostálovou už od dětství. První zkušenosti získávala v dramatickém kroužku, jako studentka Střední pedagogické školy pak ochotnicky hrála. Učitelkou se nakonec nestala, divadlo dostalo přednost – Pavla Dostálová se úspěšně dostala na pražskou DAMU, kde vystudovala činoherní herectví.

Na jedno studium Pavla Dostálová navázala dalším – stále ještě na DAMU se zapsala na činoherní režii. Při studiu hrála ve Švandově divadle a v Divadle na Vinohradech, režii ale nakonec nedokončila, po dvou letech se rozhodla studia zanechat.

V televizní pohádce si zahrála se svým tatínkem

Pavla Dostálová a divadlo? První stálé angažmá dostala v Komorní scéně Aréna v Ostravě v roce 2014. Na severu Moravy vydržela pět let, v roce 2019 se rozhodla k návratu do Prahy. V současné době je Pavla Dostálová na volné noze, vystupuje například v divadlech Kalich, Pomezí a dalších.

Televizní diváci a fanoušci on-line streamovacích služeb si Pavlu Dostálovou jistě vybaví z komediální série z hokejového prostředí Lajna. Vidět byla i v seriálu Hasičárna Telecí, servírku Moniku si zahrála v Ordinaci v růžové zahradě, na „Déčku“ moderuje pořad Už tam budem.

Zajímavostí určitě je, že v roce 2004 si v televizní pohádce Modrý Mauritius zahrála se svým otcem. Ten rok nato, v jejích patnácti letech, zemřel na rakovinu. Aktuálně se s Pavlou Dostálovou diváci mohou potkávat v seriálu TV Prima Pálava.

Přes svůj mladý věk získala Pavla Dostálová několik hereckých ocenění. Jsou to Moravskoslezská kulturní cena Jantar za nejlepší herečku roku a Cena za nejlepší herecký výkon na Mezinárodním festivalu v Českém Těšíně.