Petr Čech si dal dárek ke třicátinám. Vítězství v Lize mistrů

Petr Čech, český fotbalový brankář, reprezentant, mnohonásobný držitel Zlatého míče (naposledy letos) a také gólman jednoho z nejlepších týmů anglické fotbalové ligy – FC Chelsea. Právě s s Chelsea si včera Čech nadělil cenný dárek k dnešním třicátých narozeninám. Slavil vítězství v Lize mistrů, když Chelsea po nerozhodném výsledku v základní hrací době i po prodloužení porazila po pokutových kopech favorizovaný Bayern Mnichov.

Petr Čech odchytal výborné utkání. Chelsea byla pod neustálým tlakem, poměr střel a rohových kopů jasně vyzníval pro Bayern. Když pak mnichovský Müller v 78. minutě vstřelil úvodní gól finále, zdálo se být rozhodnuto. O deset minut později ale bylo všechno jinak. Famózní útočník Didier Drogba si naběhl na rohový kop a bylo vyrovnáno.

V prodloužení tentýž útočník fauloval v pokutovém území a Bayern kopal penaltu. Petr Čech ale předvedl, proč je opakovaně označován za nejlepšího fotbalového brankáře světa – svého bývalého spoluhráče z Chelsea, Nizozemce Robbena, vychytal.

V penaltovém souboji pak Petr Čech svůj tým podržel a stal se po Milanu Barošovi, Vladimíru Šmicerovi a Marku Jankulovském čtvrtým českým fotbalistou, který o sobě může říkat, že je vítězem prestižní Ligy mistrů. Druhá Moskva, kde ve stejné situaci (finále Ligy mistrů) v penaltové loterii v roce 2008 FC Chelsea prohrála s Manchesterem United, když rozhodující penaltu neproměnil tehdejší kapitán Terry, se neopakovala. K rozhodujícímu pokutového kopu si připravil míč Didier Drogba a nezaváhal.

Petře, děkujeme za skvělý fotbalový zážitek a blahopřejeme k dnešním třicátých narozeninám. Ať se i nadále daří tak skvěle, jako dosud.