Rock of Ages? Tom Cruise jako uvěřitelná rocková hvězda

Tom Cruise. Charismatický herec s úsměvem chlapce už toho ve filmu dělal hodně. Pilotoval stíhačku, byl agentem, který vykonával „mise nemožné“, jako upír poskytl dvouhodinové interview.

Také přišel coby Claus Schenk von Stauffenberg o jednu paži ve filmu Valkýra, válčil s mimozemšťany ve Válce světů, dokonce bojoval v samurajských válkách jako Poslední samuraj. Rockovou hvězdou ale ještě nikdy nebyl. Až teď.

Být rockerem zvládá Cruise skvěle. Jako každou roli, do které je obsazen. Hraje naplno, nepředstírá a navíc – zpívá. Ano, rockové vypalovačky, které ve filmu zpívá jeho postava, stárnoucí potetovaná star Stacee Jaxx, zpívá skutečný Tom Cruise. Žádné otevírání pusy naprázdno a playback, žádný skrytý zpěvák v zákulisí. Pour Some Sugar On Me, Dead Or Alive a další rockové legendy zvládl na výbornou.

Tom Cruise by se jako rocková hvězda uživil. S přehledem

Před začátkem natáčení bral Tom Cruise lekce zpěvu – několik měsíců, každý den pět hodin.  Zpěv zvládl skvěle, mohl by v mžiku pověsit herectví na hřebík a vydat se na turné po stadionech všech světadílů. Úspěch by jej neminul. Režisér filmu Adam Shankman říká, že tak intenzivně jako Toma Cruise v roli Staceeho Jaxxe ještě žádného herce hrát neviděl.

Rock of Ages je rocková balada plná těch největších rockových hitů americké provenience (Bon Jovi, Guns N’Roses, Journey, Styx, Poison, Whitesnake apod.). Film sám je adaptací stejnojmenného muzikálu, který byl poprvé uveden v roce 2006 v Los Angeles. V muzikálové verzi příběhu hraje roli Staceeho Jaxxe herec a zpěvák Chris Hardwick.

Rock of Ages. Romantika s kytarovými riffy

O čem Rock of Ages je? Děj je jednoduchý. Sherrie (hraje ji Julianne Hough) se v roce 1987 vydává na cestu za slávou. Z Oklahomy míří do Los Angeles, chce si splnit sen – stát se slavnou zpěvačkou. Když jí před klubem The Bourbon Room ukradnou kufr, je bezradná. Pak potká Drew Boileyho (Diego Boneta), mladíka, který je v klubu zaměstnaný. Když zjistí, že mají oba stejný sen, pomůže Drew Sherrie získat v klubu místo servírky.

Nic jistého to ale není. Klubu hrozí zavření, nemá peníze, dluží na nájmu a na daních… zachránit je může jen koncert Staceeho Jaxxe, který právě odešel z kapely Arsenal na sólovou dráhu. Jenže. Je tady konzervativní manželka starosty Patricia Whitman (Catherine Zeta-Jones), která chce rockový klub zavřít. A navíc má se Staceeyem nevyřízené účty – Staccey ji kdysi na střední škole svedl. A pak už ho neviděla. Dodnes to cítí jako urážku.

Ne, více z děje prozrazovat nebudeme, další hvězdy filmu ale představíme samozřejmě také. Kromě již zmíněných se v Rock of Ages objeví také Alec Baldwin jako Dennis Dupree (majitel The Bourbob Room), Russell Brand (Lonny Barnett, manažer klubu), Kevin Nash a další.

Do kina? V srpnu. Ale soundtrack už je k mání

Do českých kin filmový Rock of Ages přijde v srpnu 2012, už teď se dá říci, že to bude jeden z vrcholů letní filmové sezóny. Přinejmenším pro toho, kdo má rád rockovou muziku osmdesátých let a Toma Cruise.

Pro ty, kdo se nemohou dočkat – 5. června byl zahájen prodej soundtracku Rock of Ages, najdete na něm celkem 20 skladeb, včetně úvodní Paradise City od Def Leppard. Tady v podání Stacee Jaxxe. Tedy Toma Cruise. Pokud máte zbytečných 299 Kč, určitě si tuhle raritku pořiďte. Pomůže vám zkrátit čekání na film.