Tomáš Weimann. Survivor 2023 zná svého vítěze

Opakovaný vtip není vtipem, říká se. Jestli to platí i v případě reality show, která se tváří jako hra na přežití? Nejspíše ne – letošní Survivor byl v médiích propírán ze všech možných i nemožných stran minimálně stejně často, jako Survivor loňský.

Od dnešní dne známe vítěze – respektive znají ho diváci placeného kanálu Voyo, na kterém byl každý díl soutěže vždy o den dříve než na neplacené Nově. Kdo chtěl, věděl vše aktuální o den dříve. A kdo nechtěl, ten většinou taky, protože v případě médií platí, že kdo informuje jako první, vyhrává. To je i případ dneška – zatímco většina televizních diváků bude znát vítěze až zítra, menšina (a většina populace na internetu) už teď ví, že vítězem reality show Survivor 2023 se stal trenér skateboardingu Tomáš Weimann.

Do finále se s ním dostali Martin Konečný a herečka Karolína Krézlová, která z trojice nakonec vypadla. V čistě mužském souboji pak uspěl Tomáš Weimann. Jeho výhra? Za 74 dnů v náročných podmínkách ostrova v Karibiku si vydělal 2,5 milionu korun. Jestli je to hodě nebo málo? Asi záleží na úhlu pohledu, je ale pravděpodobné, že vítěz Survivoru jistě nějak využije aktuální mediální známost ve svůj (finanční) prospěch.

Letošní Survivor je tedy pryč, další ročník nás jistě čeká po Novém roce. Životopis vítěze? Máme ho pro vás hned od začátku letošního ročníku: Tomáš Weimann – životopis.