Tomáš Weimann. Trenér skateboardingu vítězem Survivor 2023

Během aktivní soutěžní kariéry patřil na skateboardu k nejlepším v Česku, pod přezdívkou Wemi ho znali i méně znalí fanoušci skateboardingu. Když dozávodil, rozhodl se předávat zkušenosti mladším – trénuje českou reprezentaci. Je to prostě tak, že když se řekne český skate, musí se zároveň doplnit Tomáš Wemi Weimann.

V lednu 2023 se Tomáš Weimann stal účastníkem reality show Survivor 2023, kterou moderoval Ondřej Novotný. Vedle Petra Švancary, Kateřiny Klinderové (Kundosaki), herce Václava Matějovského nebo Pavlíny Sigmundové patřil podle hlasování fanoušků k největším adeptům na výhru 2,5 milionu korun. Jejich očekávání nezklamal a v květnu se Tomáš Weimann skutečně vítězem reality show Survivor 2023 stal.

Životopis Tomáše Weimanna? Sportovec každým coulem

Tomáš Weimann je odkojený Vltavou, narodil se 5. února roku 1989. Pochází z pěti dětí, dospívání a první roky dospělosti podle vlastních slov neměl úplně jednoduché. Těžko vycházel s mámou, biologickým otcem i otčímem, spadl do drogové závislosti. Byl to právě skateboarding a výprava do Asie, kde našel zklidnění při praktikování meditací.

Dlouhá léta byl Tomáš Weimann profesionálním skateboardistou, reprezentoval Česko na mnoha soutěžích. Dnes působí Wemi jako hlavní a kondiční trenér české reprezentace, jeho cílem a snahou je dostat své svěřence na vrcholné světové soutěže – snem jsou pak olympijské hry, kde je skateboarding stále ještě novým sportem.

Tomáš Weimann je i úspěšným fitness trenér s certifikací Kettlebell, TRX, absolvoval kurz výživového poradenství. Ve své praxi se specializuje na cvičení s vlastní váhou, výživové poradenství a sestavování tréninkových plánů.