Lukáš Rosol, Denisa Rosolová: Bývalí manželé slaví sportovní úspěchy společně

Ale na dálku. Rozvedli se v roce 2011 po třech letech manželství. Nyní se jim podařilo dosáhnout skvělých sportovních výsledků ve stejný čas. Lukáš Rosol porazil v pětisetové bitvě Španěla Rafaela Nadala ve druhém kole Wimbledonu, Denisa Rosolová (možná si ji pamatujete ještě pod jménem Ščerbová) získala stříbrnou medaili v běhu na 400 metrů na atletickém mistrovství Evropy v Helsinkách.

Lukáše Rosola jsme vám už představili v samostatném článku, představme si také jeho exmanželku, Denisu. Denisa Rosolová, rozená Ščerbová, se narodila 21. srpna 1986 v Karviné. S atletikou začínala v Orlové, vystudovala sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě, poslední roky působí v atletickém oddíle USK Praha.

Denisa Rosolová se věnovala víceboji a skoku do dálky, nyní jsou její prioritou krátké trati, závodí na dvoustovce a čtyřstovce, běhá i 400 m překážek. Neúspěšnější byla dosud na hladké čtvrtce, na této trati se stala halovou mistryní Evropy 2011 v Paříži. Svůj výkon téměř zopakovala i včera, kdy na (venkovním) ME v atletice v Helsinkách získala stříbrnou medaili v novém osobním rekordu 54,24 s.

Další úspěchy Denisy Rosolové? Nepočítaně titulů z mistrovství České republiky v atletice ve skoku do dálky, v běhu na 200 metrů a v běhu na 400 metrů překážek, na mistrovství Evropy 2007 v anglickém Birminghamu byla třetí ve skoku do dálky. Na halovém mistrovství světa v katarském Dauhá v roce 2010 získala Denisal Rosolová společně se štafetou na 4 x 100 metrů bronzové medaile.

Skvělých výsledků Denisa Rosolová (ještě jako Ščerbová) dosahovala i na soutěžích juniorů, stala se mimo jiné juniorskou mistryní světa v italském Grossetu v roce 2004.

Na letní olympiádě v Londýně exmanželé společně bojovat za národní tým nebudou, Lukáš Rosol nesplnil nominační kritéria a olympijských travnatých dvorcích jej neuvidíme. Přitom možná mohl zase potkat Nadala… a možná by to opět vyšlo.