Ondřej Gregor Brzobohatý. Syn slavného otce

Ač by se mohlo zdát, že bude po rodičích, jimiž jsou herecká legenda Radoslav Brzobohatý a slovenská herečka Hana Gregorová), také hvězdou divadelních jevišť, televizní obrazovky a filmového plátna, na prkna, která znamenají svět, se poprvé postavil až v roce 2004 ve svých 21 letech. Umělecký talent jej přesto neminul – políbila jej Euterpé, múza hudby. Ondřej Gregor Brzobohatý je výborný klavírista, skladatel, skladatel i zpěvák.

Ve filmu a televizi se ovšem Ondřej pohybuje také vcelku často – velkou příležitost dostal například v mini sérii Iveta o životních osudech zpěvačky Ivety Bartošové. Hraje tady (a prostor dostává především ve druhé řadě) jejího životního partnera, kterým se po Petru Sepéšim stal skladatel Ladislav Štaidl. Mediálně známou byla i jeho poslední manželka Taťána Kuchařová, Miss World 2006.

Životopis Ondřeje Gregora Brzobohatého? Mezi kumštýři se pohyboval od narození

Jak už bylo řečeno, Ondřej Brzobohatý se narodil 2. února roku 1983 do herecké rodiny – jeho tatínkem byl legendární herec a expartner Jiřiny Bohdalové Radek Brzobohatý, maminkou slovenská herečka Hana Gregorová.

Už od dětství Ondřeje provází hudba – na základní umělecké škole v pražské Biskupské ulici začal s houslemi, aby u nich vydržel pět let. S hudbou ovšem nepřestal, právě naopak – začal s klavírem a brzy se v něm probudila i touha skládat vlastní písničky. Klavír Ondřej Brzobohatý později vystudoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Dalšími obory, v nichž tady absolvoval, byly skladba a dirigování.

Ondřej Brzobohatý je především muzikant, ale často se objevuje i na filmovém plátně a především na televizní obrazovce – poměrně výraznou roli učitele a partnera jedné z hlavních hrdinek Adama Kábrta si zahrál například v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Jako mnoho jiných, I Ondřej Brzobohatý prošel seriálem Ulice. V něm ztvárnil postavu právníka Marka Stránského. V jedné z hlavních rolí jej diváci mohli vidět i v seriálu Linka.

Jako hudebník byl Ondřej Brzobohatý několik let členem skupiny Bůhví, autorsky a aranžérsky spolupracuje s mnoha známými tvářemi současné popové scény. Sámer Issa, Hana Zagorová, Richard Müller, Karel Gott... to je jen několik jmen z mnoha.

Osobní život Ondřeje Brzobohatého? Poprvé se oženil v roce 2008 s producentkou Johanou Indrákovou, o pět let později bylo bezdětné manželství rozvedeno. V roce 2016 si Ondřej Brzobohatý po tříleté známosti vzal Miss World 2006 Taťánu Kuchařovou. Pár se rozešel na konci roku 2021. V současné době (2023) je partnerkou známého hudebníka moderátorka Daniela Písařovicová.

V roce 2023 začala média řešit kauzu církevního rozvodu Ondřeje Brzobohatého a Taťány Kuchařové – důvodem jeho veřejného propírání v (hlavně bulvárních) médiích je postava jménem Tiffany RichBitch. Právě toto jméno používá Ondřej ve své zálibě, kterou je drag queen – převlékání se do ženských šatů.