Přisedněte si. David Rath vydal knihu – zápisky z vazby

[adsenseyu1]

Petra Paroubková, manželka expremiéra a exšéfa sociální demokracie Jiřího Paroubka a majitelka nakladatelství Columbus, David Rath, exhejtman Středočeského kraje a bývalý vrcholný představitel sociální demokracie. Co mají společné? Knihu Přisedněte si. Rath, který je vazebně stíhán za korupční jednání, je autorem, Petra Paroubková knihu Přisedněte si vydala v říjnu 2012.

Knihu s podtitulem Absurdní proces, ve které se David Rath obhajuje a staví se do role oběti (přirovnává se například k Miladě Horákové) se mnozí knihkupci rozhodli nezařadit do své nabídky, přesto – dá se přepokládat, že náklad knihy Přisedněte si bude vyprodán: kontroverzní antihrdina, bulvární téma. Co více si může čtenář Blesku přát?

Přisedněte si je kniha, ve které David Rath po několik posledních měsíců popisuje ve vazební věznici v Litoměřicích nejenom svoji politickou kariéru. Ze sešitu, do kterého svým úhledným, i když lékařským rukopisem, přepsala text jeho někdejší mluvčí Berill Mascheková, poté co se tento sešit, na rozdíl od autora, dostal oficiální cestou z věznice na svobodu. V knize se funkčně propojují tři příběhové roviny. Popis autorova pobytu, počínaje jeho zatčením, ve vazbě, příběh jeho politické kariéry i když sem tam s nepatrně pozměněnými jmény aktérů, zveřejnění kterého, mnohým z nich nebude příjemné a jakýsi náznak fikce, do které autor promítá, jak by se věci mohly vyvíjet jinak.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *