Randy Blythe, zpěvák metalové skupiny Lamb of God, zatčen v Praze. Měl zabít fanouška

[adsenseyu1]

Randy Blythe. Je frontmanem kapely, která si říká Beránek Boží. Lamb of God. Sám se ale jako beránek příliš nechová. Při posledním pražském koncertu své skupiny před dvěma lety srazil k zemi fanouška, který se za ním vydal na pódium, tak tvrdě, že mu způsobil vážné zranění hlavy. Postižený fanoušek později v nemocnici zemřel na krvácení do mozku.

Za tento prohřešek Randyho ve čtvrtek zatkla policie hned po příletu do České republiky, kde měli Lamb of God zahrát podruhé. Koncert v Rock Café byl zrušen, Randy Blythe je v policejní cele a rozhoduje se o jeho vzetí do vazby.

Tvrdí, nesmlouvaví, … a slavní

Randy Blythe se narodil 21. února 1971, je mu jednačtyřicet a umí být pořádně divoký. Na pražském koncertě v květnu 2010 v klubu Abaton to dokázal měrou vrchovatou. Randy Blythe  a kapela Lamb of God patří v Americe k nejoblíbenějším metalovým kapelám vůbec,  na scéně jsou od roku 1994, v roce 1999 pak vydali první album, které jim zajistilo větší ohlas – jmenovalo se Burn the Priest (skupina se tehdy jmenovala stejně, název v překladu znamená Upal kněze).

Od poloviny prvního desetiletí patří Randy Blythe a Lamb of God (toto jméno kapela používá od roku 2000) mezi nejznámější skupiny tzv. nové vlny amerického metalu. Tyto skupiny spojuje umné prolínání metalových žánrů v žánr nový, nazývaný metalcore -spojuje trash metal, death metal, vše doplňuje hodně nadupaný hardcore.

Randy Blythe se angažuje také společensky, na začátku ledna oznámil na svém blogu, že bude kandidovat v amerických prezidentských volbách. Na úřad prezidenta, samozřejmě. V roce 2009 si Blythe zahrál také ve filmu, hrál ve snímku The Graves režiséra Briana Pulida.

Co je třeba ještě zmínit, je Randyho záliba v pití piva. Možná i za pivem jezdil se svojí kapelou do Čech hrát po klubech.

V písních Lamb of God není pro Boha místo

O tom, že Randy Blythe a beránci Boží patří ke kvalitnímu jádru novodobého metalu, svědčí i to, že skupina byla několikrát nominována na ceny Grammy a ve Spojených státech jsou náklady jejích alb do statisíců. Lord of God ve své tvorbě těží z nespokojenosti mladých, žijících na hranicí chudoby i pod ní, svoji stále silnější a naštvanější posluchačskou základnu oslovují texty, ve kterých není místo pro Boha a slitování.

Randy Blythe. Benárek Boží není, ale zabití?

Momentálně musí zpěvák skupiny  Randy Blythe věřit, že pro něj naopak pražská policie slitování mít bude a že se vyšetřováním podařím prokázat, že zraněný fanoušek nezemřel na následky ran, které mu Randy uštědřil. Ono, popravdě řečeno, není to určitě nic příjemného, zpívat a přitom dávat pozor, kdy a odkud na vás skočí nějaký šílenec. Může být ozbrojený, může se chtít proslavit tím, že se přiživí na slávě vaší. Vaším zraněním nebo ještě lépe vraždou.

Bývalý kytaristy metalové Pantery Dimebag Darrell by mohl vyprávět, kdyby ovšem mohl. Nemůže. Při koncertě jej zastřelil fanoušek.

Každopádně si Randy Blythe si za svůj prohřešek (ať již skončil či neskončil smrtí fanouška) zaslouží palec dolů.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *