Gábor Boráros. MMA, Survivor a Výměna manželek

Výměna manželek? Můžeme desetkrát napsat, že jde o dno televizní „zábavy“, kde je hlavním cílem rychlý zisk účinkujících bez ohledu na následky (například vliv na jejich děti) a nikdy není daleko k urážkám a sprostým hádkám – i tak má tento pořad svoje publikum. A želbohu publikum ne úplně malé.

V každé nové sérii Výměny manželek na Nově je vždy jeden díl, kde účinkují veřejně známé osobnosti, řečí pořadu celebrity. Do Výměny manželek se tak už podívali například Jaromír Nosek, Petr Bendig nebo Jan Kůrka – v nové sérii pro rok 2023 pak hned do prvního dílu naskočí slovenský MMA zápasník Gábor Boráros a jeho partnerka Monika Jákliová. Ta zamíří do rodiny, která vychovává pět dětí.

Jak si Gábor Boráros a Monika Jákliová povedou se televizní divácí dozví už v úterý 10. května na Nově. Snad nedojde na pěsti, jak je Boráros coby MMA bijec zvyklý z klece.

Gábor Boráros? Představme si jej ve stručném životopisu

Narodil se 5. dubna 1992 v Trhové Hradské u Dunajské Stredy maďarským rodičům, koneckonců, i maďarština je mu bližší než slovenština. Dětství? Oč méně věnoval škole, o to víc času trávil na fotbalovém hřišti, po rozvodu rodičů vyrůstal u babičky.

Kopat do míče Gábora ale dlouho nebavilo, chtěl zkusit zápas. V kleci. MMA. Když došlo na setkání s Attilou Véghem (ten v zápase století porazil Karlose Terminátora Vémolu), bylo rozhodnuto – Gábor Boráros začal trénovat v jeho gymu.

V roce 2016 přijal Boráros pozvání Ondřeje Novotného do projektu Oktagon Výzva – reality show do té doby neznámých MMA zápasníků. Gábor Boráros prošel celou soutěží až do konce, nakonec se stal jejím historicky prvním vítězem.

Kromě MMA zkouší slovenský bijec extravagantního vzhledu a výrazných tetování i boxerská utkání s dalšími známými celebritami. V roce 2021 se proti němu do ringu postavil slovenský raper Rytmus, na utkání s českým hercem Jakubem Štáfkem nakonec nedošlo.

Reality show si Gábor vyzkoušel o několik let později znovu, když se v roce 2022 zúčastnil hry na přežití Survivor 2022. Bohužel, tady na vítězství nedosáhl, soutěž předčasně opustil po zranění kolene.

Osobní život? Gábor Boráros je zadaný, jeho partnerkou je influencerka Monika Jákliová, se kterou má dceru Zoru. Na podzim 2022 se pár nicméně dočasně rozešel, důvodem byla Gáborova nevěra. Jak pár ztrátu partnerské důvěry a odloučení zvládl, i to možná uvidíme v premiérové Výměně manželek.