Zlata Adamovská. Hvězda filmů i seriálů

Zlata Adamovská, populární česká herečka, v poslední době známá především svým účinkováním v televizním seriálu Ordinace v Růžové zahradě (hraje tady doktorku Bělu Valšíkovou), a bývalá manželka publicisty a politika Věcí veřejných Radka Johna, se narodila 9. března roku 1959 v Praze.

Zlata Adamovská je absolventkou pražské hudebně-dramatické konzervatoře (dokončila ji v roce 1980), poté byla členkou několika pražských divadelních scén (mimo jiné v letech 1984-1990 Městských divadel pražských), hojně se věnuje filmu, televizní tvorbě a dabingu, kde často propůjčuje svůj hlas americké herečce Meryl Streep (Meryl Streep jejím prostřednictvím mluví ve více než padesáti filmech).

Být herečkou si Zlata Adamovská přála již od dětství a již během studia na konzervatoři se její sen začal naplňovat – jednou z jejích první hereckých příležitostí byla drobná role v seriálu Třicet případů majora Zemana, kde se objevila coby řádová sestra ve věku pouhých 15 let.

Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let jde Adamovská z filmu do filmu (jeden příklad za všechny – Láska mezi kapkami deště), přízeň publika jí získává role partnerky doktora Jandery (Jaromíra Hanzlíka) v televizním seriálu Sanitka.

Další velkou vlnu popularity zažila Adamovská v již porevolučním seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, natočeném na motivy detektivních případů Josefa Škvoreckého. Postava Evy Adamové, která se coby amatérský detektiv dostává do nejedné nepříjemné situace, si získala mimořádnou oblibu televizních diváků.

Stejné popularity se Zlatě Adamovské dostává i dnes, coby doktorce Běle Valšíkové v seriálu televize Nova Ordinace v Růžové zahradě.

Co se osobního života týče, Zlata Adamovská byla dlouhá léta vdaná za publicistu a politika Věcí veřejných Radka Johna, se kterým má dvě děti (dceru Barbaru a syna Petra) a kterého ale po aféře s jeho nemanželským dítětem opustila. V současné době kolují zvěsti o jejím vztahu s hercem a kolegou z Ordinace Petrem Štěpánkem.