Anna Fialová. Seriálová Iveta Bartošová

Anna Fialová. Talentovaná herečka stále ještě nastupující herecké generace má herecké geny už podle jména. Ano, jejím dědečkem nebyl nikdo jiný než legendární Limonádový Joe Karel Fiala. Anna je členkou souboru Národního divadla, hraje v úspěšných filmech a seriálech.

V roce 2021 ji mohl vidět každý, kdo o Vánocích odpočíval u štědrovečerní pohádky. Právě ona hrála princeznu Josefínu ve snímku Karla Janáka Jak si nevzít princeznu. V roce 2022 se stala seriálovou Ivetou Bartošovou v minisérii televize Nova.

Životopis Anny Fialové? Herectví pro ni bylo na prvním místě už od dětství

Anna Fialová, vnučka herce Karla Fialy, se narodila 3. července 1995 v Kolíně. Že bude herečkou, bylo jasné v jejích devíti letech. To si poprvé zahrála ve filmu, do role dcery jedné z hlavním postav ji obsadil Filip Renč ve snímku Román pro ženy.

Další role přišly záhy – ve třinácti se objevila jako Rozárka v televizní pohádce Kouzla králů, o dva roky později ztvárnila jednu z rolí televizního filmu Osudové peníze.

To už měla Anna Fialová za sebou základní školu s výtvarným zaměřením… a před sebou hudebně dramatický obor pražské konzervatoře. Tady absolvovala v roce 2015, studovala ve stejném ročníku jako například její herecký kolega Marek Lambora. Několik dalších let se pak věnovala hlavně filmu a televizi.

První velkou seriálovou rolí Anny Fialové byla postava Julie Vlčkové v seriálu televize Prima Vinaři. V něm si zahrála po boku Václava Postráneckého, Terezy Kostkové nebo Hynka Čermáka. A dlužno dodat, že televizní diváky, a především divačky, si získala na plné čáře. Další seriály, ve kterých jsme mohli Annu Fialovou dosud vidět? Mordparta, minisérie Guru, První republika, Specialisté… a další.

Ve filmu se Anna Fialová objevuje pravidelně, s každou další rolí získává větší prostor. Zahrála si ve snímcích Padesátka, Lída Baarová nebo v trilogii Jana Hřebejka Zahradnictví.

Anna Fialová jako Iveta Bartošová? V režii Michala Samiru nečekejte bulvár

V nové třídílné mini sérii televize Nova, která bude uvedena 6. května 2022 na stanici Voyo, se Anna Fialová proměnila v Ivetu Bartošovou v prvních letech její cesty na vrchol. Jejího pěveckého a životního partnera, kterým v té době byl Petr Sepéši, ztvárnil Vojtěch Vodochodský, její rodiče Anna Mihulová a MIroslav Hanuš.

Sestru Ivety Bartošové hraje další hvězda nastupující herecké generace Eliška Křenková.