Červnové tipy na autogramiády: Čáslavská, Pohlreich, Neckář

[adsenseyu1]

Zahajujeme novou tradici – každý měsíc vám přineseme zajímavé tipy na zajímavé knižní autogramiády. Začínáme právě teď. Které knižní autogramiády byste neměli v červnu 2012 propásnout?

5. června 2012 – autogramiáda Václava Neckáře (Knihy Dobrovský, Brno Joštova)

Václava Neckáře není třeba představovat. Legenda české populární hudby a také oblíbený herec (vzpomeňme například hrabalovské Ostře sledované vlaky) si před časem prošel těžkou životní zkouškou – prodělal mozkovou mrtvici a učil se znovu mluvit a zpívat. V loňském roce se bývalý člen Golden Kids připomněl posluchačům a filmovým divákům písní k filmové adaptaci komiksové trilogie Alois Nebel – Půlnoční se stala jedním z hitů roku 2011.

Letos vydává Václav Neckář knihu Cesta do mé paměti. A právě tuto knihu bude 5. června od 14 hodin podepisovat v knihkupectví Dobrovský (Knihy Dobrovský, Joštova, Brno)

6. června 2012 – Velká fotbalová autogramiáda (Palác knih Luxor, Praha)

Mistrovství Evropy ve fotbale je za dveřmi, velká knihkupectví a knihkupecké řetězce nelení – do výloh a na viditelná místa se stěhují fotbalové encyklopedie a biografie známých i zapomenutých fotbalistů. V Paláci knih Luxor připravili na 6. června velkou fotbalovou autogramiádu. Podepisovat se budou knihy Fotbal jménem Masopust (Petr Feldstein), Bláža: moje pravda (Jaroslav Blažek, Milan Macho), Klub ligových kanonýrů (Zdeněk Pavlis)  a Fotbaloví géniové (Milan Macho).

Autogramiádu připravilo nakladatelství XYZ a zúčastní se jí též tři bývalí fotbaloví reprezentanti – Horst Siegl, Vratislav Lokvenc a Tomáš Řepka. Začíná se v 16 hodin ve středu 6. června v Paláci knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha.

11. června 2012 – autogramiáda Dity Pecháčková ke knize Deník Dity P. (Palác knih Luxor, Praha)

Deník Dity P. je hodně netradiční kuchařkou, zaujme už svým pro kuchařku nepříliš typickým čtvercovým tvarem (24×28 cm), kvalitními fotografiemi z dílny Jiřího Turka a grafickou úpravou Zuzany Lednické z designového studia Najbrt. Obsahuje celkem stovku tradičních i novátorských receptů ve 14 kapitolách Dět­ské slasti, Sourozenecká párty, Z české hospody, Teplé sladkosti, Piknik, Vyprošťování, Zavařuju, Po sexu, Mé americké love story a Dorty. Recepty?

Co třeba Krémová česnečka, Dýňová polévka, Linguine s omáčkou z arašídového másla, výborné Chodské koláče nebo Dortíky v kalíšku?

11. června bude Dita Pecháčková svoji kuchařku podepisovat v Paláci knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha. začátek je plánován na 17.00 hod.

14. června 2012 – autogramiáda Haliny Pawlowské (Knihy Dobrovský, OC Arkády Praha)

Halina Pawlowská. Televizní moderátorka (za Banánové rybičky dvakrát získala ceny Týtý) a spisovatelka, která si za posledních dvacet let vybudovala neuvěřitelně širokou a přitom kompaktní skupinu fanoušků a především fanynek. Psaní má v krvi, jejím otcem je ukrajinský exilový básník Vasil Kločurak. Její knihy určitě dobře znáte, z těch posledních to jsou Velká žena z Východu nebo Záhada žlutých žabek.

Letos vydává Halina Pawlowská novou knihu s názvem Až se mě dcera zeptá. A právě při té příležitosti bude podepisovat svoje knihy v knihkupectví Dobrovský v OC Arkády v Praze na Pankráci. Autogramiáda se koná 14. června 2012 od 17 hodin.

15. června 2012 – autogramiáda Tomio Okamury (Knihy Dobrovský, OC Nová Karolina Ostrava)

Tomio Okamura před několika dny oznámil, že bude kandidovat do Senátu. Kdo ví, možná uspěje a možná, že se pak rozhodne ke kroku, který se od něj ještě před třemi čtyřmi měsíci očekával – ke kandidatuře na prezidenta České republiky. Podpoříte Okamuru v senátních volbách (kandiduje ve Zlínském kraji)? Je vaším oblíbencem?

Přijďte si pro jeho autogram. Své knihy bude Tomio Okamura podepisovat v knihkupectví Dobrovský v OC Nová Karolina v Ostravě v pátek 15. června od 17 hodin.

18. června 2012 – Autogramiáda Yrsy Sigurdardóttir (Palác knih Luxor, Praha)

Yrsa Sigurdardóttir je nekorunovanou královnou islandské detektivky. V českém jazyce vycházejí její detektovní romány v nakladatelství Metafora – v roce 2007 Poslední rituál, v roce 2008 Mrazivé světlo, v roce 2010 Žhavý hrob a naposledy Led v žilách v roce 2011.

Pokud chcete do sbírky autogramů hvězd severské detektivky přidat další, neměly byste autogramiádu Yrsy Sigurdardóttir určitě vynechat. Autogramiáda Yrsy Sigurdardóttir se koná 18. června 2012 od 17 hodin v Paláci knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha.

18. června 2012 – autogramiáda Věry Čáslavské (Knihy Dobrovský, Brno Joštova)

Věra Čáslavská, sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, několikanásobná Sportovkyně Československa, ale také žena, jejíž bývalý manžel (Josef Odložil) zemřel rukou společného syna, před měsícem oslavila významné životní jubileum – oslavila sedmdesátku.

K životnímu jubileu vydalo nakladatelství Mladá Fronta biografii Věry Čáslavské, nazvanou Život na Olympu. Jejím autorem je Pavel Kosatík, který bude společně s Věrou knihu podepisovat v pondělí 18. června v brněnském knihkupectví Dobrovský (Joštova).

Autogramiáda začíná v 16 hodin a bude spojena s besedou.

20. června 2012 – autogramiáda Zdeňka Pohlreicha (Knihy Dobrovský, Brno Joštova)

Zdeněk Pohlreich je úspěšný moderátor (Ano, šéfe!), provozovatel dvou luxusních pražských restaurací (Divinis a Café Imperial) a samozřejmě – kuchař. A také autor několika knih, které se vždy ihned po svém vydání zařazují mezi bestsellery. Co bylo dřív – slepice nebo vejce? Toť otázka. Zdeněk Pohlreich ji, ač by název dnešního knižního tipu napovídal něco jiného, nicméně neřeší.

Oblíbená otázka „Vejce nebo slepice“ je pro něj pouze spojovacím můstkem, jak představit  svoji novou knihu – její celý název je  Vejce nebo slepice – 80 šťavnatých receptů z drůbeže a pernaté zvěřiny.

Právě knihu Vejce nebo slepice bude Zdeněk Pohlreich podepisovat v knihkupectví Dobrovský v Brně (Joštova), a to ve středu 20. června od 16 hodin.

25. června 2012 – autogramiáda Věry Čáslavské (Knihy Dobrovský, OC Arkády Praha)

Věra Čáslavská, sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, několikanásobná Sportovkyně Československa, ale také žena, jejíž bývalý manžel (Josef Odložil) zemřel rukou společného syna, před měsícem oslavila významné životní jubileum – oslavila sedmdesátku.

K životnímu jubileu vydalo nakladatelství Mladá Fronta biografii Věry Čáslavské, nazvanou Život na Olympu. Jejím autorem je Pavel Kosatík, který bude společně s Věrou knihu podepisovat v pondělí 18. června v  knihkupectví Dobrovský v OC Arkády na Pankráci v Praze. Autogramiáda začíná v 17 hodin.

26. června 2012 – autogramiáda Heleny Vondráčkové (Palác knih Luxor, Praha)

Helena Vondráčková je vděčným objektem bulváru, jedno se jí ale upřít nedá. Zpívat umí a vždycky uměla. A skvěle jí to zpívá i dnes, v pětašedesáti letech (bude jí 24. června). A právě při příležitosti tohoto významného jubilea vydává nakladatelství Ikar její biografii, nazvanou Helena Vondráčková – každá trampota má svou mez. Autorem je Petr Macek, autor bulvárního titulu Lesk a bída českého showbyznysu, který vyšel v roce 2008 v naklada­telství Jota.

26. června 2012 bude Helena Vondráčková svoji biografii křtít a podepisovat v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí 41 v Praze. Hostem křtu bude herečka Jiřina Bohdalová, křtem provede moderátor Libor Bouček.

Křest knihy Každá trampota má svou mez Heleny Vondráčkové začíná v 16 hodin, autogramiáda bude následovat poté.

Další autogramiády? Doplníme průběžně

Další knižní autogramiády pro měsíc červen 2012 budeme přidávat, tak, jak budou přibývat. Pokud tedy přibývat budou.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *